VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Obecná produkce rostlinná (4102V002)

Studijní program: Fytotechnika (P4102)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Podle zaměření doktorské disertační práce a volby studijních předmětů je studijní obor orientován do oblasti pedologie, agrochemie a výživy rostlin, agrotechniky, herbologie a komplexní zpracování fytomasy.Ke všeobecným znalostem, které absolvent získá v průběhu studia, patří především osvojení základů pro vědeckovýzkumnou práci, spočívající v získávání vědeckých informací a jejich zpracování jako východiska pro samostatnou experimentální činnost, zpracování a vyhodnocení experimentálních dat a jejich konfrontaci se současnou úrovní poznání v dané oblasti. Znalost jednoho světového jazyka, angličtiny, je základním předpokladem pro mezinárodní kontakty, studium zahraniční literatury a publikaci výsledků vědeckovýzkumné práce v zahraničí i působení absolventů v pedagogické práci při výuce zahraničních studentů.Všeobecné znalosti z metodologie vědy, z užšího pohledu konkretizované do schopnosti analyzovat stav řešené problematiky, stanovit hlavní a postupové cíle a metodické postupy jejich řešení a verifikace výsledků, jsou předpokladem pro budoucí vědeckovýzkumnou činnost absolventa DSP. Student získá nadstandardní odborné znalosti v oboru doktorského studia, které jsou předpokladem jeho uplatnění ve vědeckovýzkumné a pedagogické oblasti, ve státní správě i poradenské činnosti.Ke speciálním znalostem a dovednostem patří schopnost pracovat na složité laboratorní technice určené pro vědeckovýzkumnou činnost katedry, vyhodnocovat získaná data, koncipovat a předkládat grantové přihlášky do grantových agentur vyšších stupňů, publikovat ve vědeckých domácích a zahraničních časopisech.Absolventi doktorského studia najdou uplatnění především na vysokých školách a výzkumných pracovištích. Dobrý předpoklad uplatnění je i v poradenské činnosti a orgánech státní správy všech úrovní.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 22.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 22. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, 2. kolo do 15. 8. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FytotechnikaFakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojůČeská zemědělská univerzita v PrazePorovnat
FytotechnikaZemědělská fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
Plant ProductionAgronomická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta
Telefon: 387 772 520
Fax: 385 310 122
Web: http://www.zf.jcu.cz/
E-mail: hasman@zf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit