VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zemědělská a dopravní technika (4106T007)

Studijní program: Zemědělské inženýrství (N4106)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Navazující studijní obor je primárně určen absolventům bakalářského studijního oboru Zemědělská a dopravní technika: obchod, servis a služby akreditovaného na ZF JU. Zapsat se však mohou i absolventi obdobných oborů z jiných vysokých škol. Skladba předmětů studijního oboru si klade za cíl rozšířit a prohloubit znalosti osvojené v průběhu bakalářského studia v oblastech technologie a techniky rostlinné a živočišné produkce, dopravní a manipulační techniky, elektroniky, automatizace a řízení pomocí elektronických systémů používaných v zemědělství a dopravě. S ohledem na profil absolventa jsou do studijního oboru zařazeny také předměty z oblasti počítačem podporovaného konstruování (tzv. CAD systémy) a počítačového modelování. Jejich absolvování umožní absolventům získat dobrý základ pro následnou práci na pozicích, jako je konstruktér zemědělské a dopravní techniky. Studijní předměty jsou garantovány odborníky z dané oblasti. S ohledem na praktické uplatnění absolventů je kladen důraz na zapojení externích odborníků do výukového procesu, a to formou zvaných přednášek realizovaných formou tzv. katedrálních seminářů a formou praxe studentů ve firmách. Důraz je také kladen na kvalitní vypracování diplomové práce, v níž by měl student prokázat samostatnost a schopnost hlubokého porozumění zvolené problematice. Absolvent navazujícího studijního oborou Zemědělská a dopravní technika je specialistou s širšími teoretickými a praktickými znalostmi, který má předpoklady pro výkon řídících a rozhodovacích funkcí na středním a vyšším stupni řízení. Je schopen poskytovat kvalitní poradenství v oblasti využití zemědělské a dopravní techniky, prodejní činnost, vykonávat činnost v příslušných orgánech státní správy, poskytovat zprostředkovatelskou činnost a další. Teoretický i praktický základ umožní absolventům tohoto studijního oboru nalézt uplatnění také u soukromých firem na pozici technický pracovník, vývojář či inovátor strojních zařízení užívaných v zemědělství, manipulaci a dopravě – tedy v profesích, které jsou na současném pracovním trhu velice žádané. Výuka je připravena pro prezenční formu studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 22.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 22. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, 2. kolo do 15. 8. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zemědělské inženýrstvíZemědělská fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
Zemědělská specializaceZemědělská fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta
Telefon: 387 772 520
Fax: 385 310 122
Web: http://www.zf.jcu.cz/
E-mail: hasman@zf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit