VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Praktická teologie (P0221D100003)

Studijní program: Praktická teologie (P0221D100003)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Humanitní (Filosofické)

Náplň programu/oboru:
Doktorský studijní program (DSP) Praktická teologie je zaměřen na vědecké bádání a samostatnou tvůrčí činnost v oblasti katolická teologie. Obsahem studia je hlubší pronikání do předmětu křesťanského zjevení se zvláštním zřetelem na prvotní jednotu ortodoxie a ortopraxe v jednotlivých specializacích Praktické teologie. V nich se rozvíjí poznání, výzkum a vývoj teoretických východisek singulárních disciplín i s ohledem na jejich možnou aplikaci v pastorační praxi. Systematické vysvětlení témat křesťanské víry je zvažováno z hlediska řešení nových otázek s nimi spojených. Nedílnou součástí je stálý zřetel na zvěstování spásy těm, kteří žijí v různých kulturách či životních situacích, v nichž se pastorační činnost církve uskutečňuje. DSP Praktická teologie je zaměřen na vědecké bádání a samostatnou tvůrčí činnost v oblasti katolická teologie v těchto specializacích: pastorální teologie, církevní právo, katechetika, spirituální teologie, ekumenická teologie, mezináboženský dialog a studium křesťanského Východu, církevní dějiny. Absolvent studia získává schopnosti a znalosti vědecké práce v oboru teologie ve třech ukazatelích: a) porozumění systému specializací a výzkumným problémům na pomezí vícero oborů DSP Praktická teologie (mezioborovost); b) schopnosti rozvíjet a vyhodnocovat teorie, koncepty a metody jednotlivých specializací s ohledem na jejich vlastní vymezení a zároveň jejich zařazení do širší oblasti praktické teologie (spolupráce umožňující integrálnější synergii propojení teorie a praxe); c) způsobilost získávat nové odborné znalosti k vlastní tvůrčí činností v dané specializaci a ovlivňovat podmínky a souvislosti vzdělávání ostatních v dané specializaci s přesahem na celý obor praktické teologie alespoň v jednom cizím jazyce (zapojení do mezinárodní sítě). Výsledkem kombinace těchto tří kvalifikačních kritérií je i to, že absolvent je schopen navrhovat teoretické koncepce výzkumu a aplikací v dané specializaci bera v potaz požadavek sapienciální dimenze jednotlivých specializací a zároveň potřebnost utvářet orientační teologické syntézy (propojování teologie z Boží strany /zjevení/ a teologie z naší strany /víry/). Znalosti, dovednosti a způsobilosti absolventa jsou dány transnacionálním kvalifikačním rámcem pro obor katolická teologie apoštolskou konstitucí papeže Františka Veritatis gaudium a následně agenturou pro hodnocení prohloubení kvality univerzit a církevních fakult AVEPRO se sídlem v Římě.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2022


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. SP, MSHP 1. kolo 1. - 3. 6. 2020, 2. kolo 25. - 26. 8. 2020, ostatní Bc., Mgr. programy 12. - 20. 6. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. SP, MSHP 1. kolo 30. 4. 2020, 2. kolo 31. 7. 2020, ostatní Bc., Mgr. programy 15. 3. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Praktická teologieCyrilometodějská teologická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Cyrilometodějská teologická fakulta
Telefon: 585 637 010
Fax: 585 224 174
Web: www.cmtf.upol.cz
E-mail: kristyna.hradilova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit