VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zdravotní laborant (5345R020)

Studijní program: Specializace ve zdravotnictví (B5345)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Absolvent oboru má širší znalosti v oblasti identifikace a příjmu biologického materiálu pro laboratorní analýzy, v postupech při obsluze a údržbě laboratorní techniky, o podmínkách a postupech při skladování laboratorních diagnostik. Absolvent disponuje širokými znalostmi teorií, konceptů a metod oboru laboratorní diagnostiky biochemie, hematologie, transfúziologie, histopatologie, mikrobiologie a klinické genetiky. Absolvent umí s využitím odborných znalostí a dovedností vyřešit každodenní úkoly na pracovišti, je schopen neinvazivní odběry biologického materiálu, odběry žilní a kapilární krve, provádí základní laboratorní měření a vyšetření. Pod dohledem odborného pracovníka se specializovanou způsobilostí provádí specializovaná laboratorní vyšetření a podílí se na hodnocení nových laboratorních postupů a jejich validací, podílet se na organizaci interní a externí kontroly kvality laboratorních postupů. Samostatně získává další odborné znalosti, dovednosti a způsobilosti na základě především praktické zkušenosti a jejího vyhodnocení, ale také samostatným studiem teoretických poznatků oboru. Absolvent studijního oboru uplatní v praxi odborné činnosti - identifikuje, zpracovává a uchovává vzorky biologického materiálu, hodnotí jejich kvalitu a zajišťuje i jejich likvidaci dle zásad SLP. Obsluhuje laboratorní techniku, kontroluje manipulaci a uložení chemikálií i léčiv. Absolvent srozumitelně a přesvědčivě sděluje odborníkům i laikům informace o povaze odborných problémů a vlastním názoru na jejich řešení.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.2.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 7. a 8. února 2020

Obsah přijímaček:
Obsah písemného testu: biologie, fyzika, chemie v rozsahu středoškolského učiva. Podrobnosti https://lf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Zkoušky tělesná výchova 24. dubna 2019. Odborné testy a ústní zkoušky květen, červen 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://dokumenty.osu.cz/lf/lf-ukazka-modelovych-otazek.pdf

Pozn. k přihláškám: Bc., Mgr. 15. 3. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Lékařská fakulta
Telefon: 553 461 711
Web: http://lf.osu.cz/
E-mail: lenka.kubinova@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok nejméně 4 000 Kč za každých započatých 6 měsíců. Poplatek za další studijní program 2 600 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce 2 000 euro za akademický rok.

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit