VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Filozofie (B0223A100005)

Studijní program: Filozofie (B0223A100005)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní (Filosofické)

Náplň programu/oboru:
Charakteristika oboru: •teoretická průprava: dějiny filozofie, filozofie 20. století, etika, morální psychologie, politická filozofie, kritické čtení a psaní, logika, teorie argumentace, epistemologie, ontologie, dějiny vědy, fenomenologie, komeniologie, filozofie výchovy; klasické jazyky; volitelné předměty včetně těch vedených v angličtině, němčině či francouzštině • praktická aplikace: kritické myšlení: čtení a psaní; formální a neformální logika; schopnost argumentace a vedení sporu; schopnost definovat problémy, analytické a syntetické schopnosti, hermeneutické dovednosti, exegeze a interpretace textů; světové jazyky •vazba na praxi: účast odborníků z Akademie věd ČR na výuce odborných předmětů, podílení se na realizaci výzkumných projektů, spoluorganizace konferencí, kolokvií a workshopů; podílení se na přípravě edicí starších (např. komeniologických) textů, redakce textů apod.; rozvoj samosprávných a demokratických kompetencí, smysl pro autonomní správu institucí Profil a uplatnění absolventa: •v oblastech, kde se spravují a kultivují hodnoty, znalosti a dovednosti nezbytné pro funkční moderní stát a odpovědnou občanskou, demokratickou společnost (pracoviště regionální, státní a evropské správy či soukromých institucí zabývající se výchovou, vzděláváním, vědou, politikou či kulturou obecně) • v institucích národních i nadnárodních, formálních i neformálních a v ziskových i neziskových organizacích zaměřených na vzdělání, výchovu a jinou společensko-kulturní činnost (školy, nakladatelství, média, nadace, státní i nadnárodní úřady atp.)

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 1.12.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 12.1.2021, 23.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 12. a 23. 1. 2021 https://ff.upce.cz/ff/studium/harmonogram-17-18.html#

Obsah přijímaček:
Rozhodnutím z 12. 5. jsou PZ zrušeny. Původně Přijímací zkouška je ústní, ověřuje znalosti základů společenských věd na úrovni střední školy. Dále uchazeč prokáže zájem o zvolený obor a schopnost diskutovat o přečtení filozofické literatuře, jejíž seznam předkládá komisi při pohovoru. Za přijímací zkoušku lze získat maximálně 50 bodů. Podrobnosti https://ff.upce.cz/ff/studium/pro-uchazece.html

Pozn. k přijímačkám: Bc. zrušeno pro všechny programy/obory. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://ff.upce.cz/prijimaci-testy

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, prodlouženo do 30. 4. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilozofieFakulta filozofickáUniverzita PardubicePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická
Telefon: 466 036 224
Fax: 466 036 228
Web: https://ff.upce.cz
E-mail: studijni.ff@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit