VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Fyzika nanostruktur a nanomateriálů (P0533D110025)

Studijní program: Fyzika nanostruktur a nanomateriálů (P0533D110025)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Cílem doktorskéhostudijního programu (DSP) je výchova špičkových odborníků ve fyzicenanostruktur a nanomateriálů se širokou škálou budoucího uplatnění v základním a aplikovaném výzkumu v oblasti nanotechnologií. Hlavnímipilíři DSP jsou teoretická a experimentální fyzika kondenzovaného stavu a povrchů, unikátní experimentální a teoretické metody studia nanostruktur a sofistikovaná technologie přípravy nanostruktur a nanomateriálů. DSP jeinterdisciplinární a cílí k aktuálním tématům současných fyzikálníchvěd jako je spintronika, nanoelektronika, nanomedicína a kvantováinformatika. Jako jediný z programů doktorského studia na MFF UK takintegruje různé oblasti fyziky a materiálové vědy s přesahem do chemie,biologie a medicíny. V souladu s tradicemi MFF UK je ultimátním cílemvzdělávání ve SDP Fyzika nanostruktur a nanomateriálů poskytnout hlubokéteoretické základy oboru pro pochopení klíčových fyzikálních principů a jevů zodpovědných za jedinečné vlastnosti nanostruktur a nanomateriálů. Uplatnění absolventů: Absolventdoktorského SP Fyzika nanostruktur a nanomateriálů bude disponovatteoretickými i praktickými znalostmi ve fyzice nízkodimenzionálníchstruktur na bázi polovodičů, kovů a dielektrických materiálů, jakož i biologických, plasmonických a hybridních nanostruktur. Dle zaměřenídisertační práce bude odborníkem v přípravě některých typů nanostruktur a v použití fyzikálních experimentálních resp. teoretickýchmetod pro jejich diagnostiku a studium. Absolventi studijního oboru se uplatnív základním fyzikálním, chemickém nebo biofyzikálním výzkumu,aplikovaném materiálovém výzkumu, biomedicínském inženýrství, výzkumuprocesů katalýzy, nanofluidice, nanoelektronice, výzkumu nano- a mikromechanických systémů i v průmyslové nanotechnologii.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.11.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 26.11.2020

Den otevřených dveří, poznámka: https://www.mff.cuni.cz/cs/studenti/harmonogram-ak-roku/harmonogram-2020-2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna - přijímací zkoušky zrušeny. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta UK
Telefon: 951 551 254
Web: http://www.mff.cuni.cz
E-mail: stud@dekanat.mff.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Informatika se zaměřením na vzdělávání 27 000 Kč, ostatní Bc. programy 32 500 Kč, podrobnosti https://cuni.cz/UK-7065-version1-ken_2019_2020.pdf

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit