VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Politologie - latinskoamerická studia (6701T022)

Studijní program: Politologie (N6701)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Díky interdisciplinárnímu přístupu získá absolvent oboru kromě politologického i komplexní společenskovědní vzdělání vztahující se k Latinské Americe. Bude schopen nejen analyzovat politické děje v jednotlivých státech či regionech, ale dokáže je synteticky propojit i v rámci souvislostí dějinného a celospolečenského vývoje, což umožní kvalitnější a hlubší pochopení dané problematiky. Vzhledem ke specifičnosti tohoto oboru nejen v České republice, ale i v okolních státech, budou mít absolventi šanci uplatnit se v širším evropském prostoru, a to v celé řadě organizací, firem či institucí, které se zaměřují na spolupráci s latinskoamerickým areálem. Zájem o otázku a řešení problémů tzv. rozvojového světa je vlastní mnoha vládním či nevládním organizacím, v jejichž rámci se mohou absolventi tohoto oboru uplatnit. Tyto organizace vytváří celou řadu nových projektů, agentur a komisí, jež se koncentrují právě na rozvojové otázky. Absolventi budou moci pracovat také ve státní sféře či na ministerstvech, jejichž agendy se orientují na daný region. Významnou platformu pro uplatnění absolventů představují také hromadné sdělovací prostředky, zejména tisk, který s narůstající relevancí latinskoamerického regionu potřebuje odborníky a analytiky schopné definovat specifické problémy daných oblasti a nabízet jejich řešení. V neposlední řadě neprobádanost této oblasti v českém akademickém prostředí vzbudí zájem mnoha magisterských absolventů o pokračující studium dané problematiky v rámci doktorského stupně studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 8.1.2021, 9.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 8. - 9. 1. 2021 https://www.uhk.cz/cs/filozoficka-fakulta/studium/harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Uchazeči jsou přijímáni na základě výsledků přijímací zkoušky. Přijímací zkouška proběhne formou pohovoru, který se zaměří na předpoklady uchazeče pro studium, jeho zájem o obor, orientaci v aktuálním dění v Latinské Americe, základní politologické znalosti a motivaci uchazeče pro studium. Uchazeči, kteří obhájili bakalářskou nebo diplomovou práci, ji u pohovoru předloží v tištěné podobě. Přijímací zkouška z cizích jazyků se nekoná, avšak pro úspěšné zvládnutí studia je třeba, aby byl posluchač schopen používat pro studium zdroje v anglickém jazyce.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna podmínek S a SP prezenční nebo distanční zkouška, termíny budou uchazečům oznámeny, programy se zaměřením na vzdělávání 25. 5. - 5. 6., ostatní programy přijímací zkouška zrušena. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přihláškám: Bc. do 29. 2. 2020, prodloužení termínu do 20.4. 2020. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
PolitologieFilozofická fakultaUniverzita Hradec KrálovéPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 331 220
Fax: 49 3331 266
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit