VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Radiologický asistent (5345R010)

Studijní program: Specializace ve zdravotnictví (B5345)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Absolvent oboru se prokazuje širokými znalosti a porozuměním k možnostem, podmínkám a omezením využití teorií, konceptů i metod radiodiagnostiky, radioterapie, nukleární medicíny v praxi. Absolvent disponuje širokými znalostmi teorií, konceptů a metod oboru radiodiagnostiky, radioterapie, nukleární medicíny. Absolvent oboru umí s využitím odborných znalostí a dovedností vyřešit každodenní úkoly na pracovišti, umí vyhledat, utřídit a interpretovat informace potřebné k provedení radiodiagnostických, radioterapeutických a nukleárně medicínských úkonů a aplikuje základní výzkumné postupy potřebné k provádění radiodiagnostických, radioterapeutických a nukleárně medicínských postupů. Absolvent studijního oboru uplatní v praxi odborné činnosti jako např. péči o pacienta během radiodiagnostických, radioterapeutických a nukleárně medicínských postupů. Je schopen a provádí s využitím odborných znalostí dle ordinace lékaře samostatně zobrazovací postupy v radiodiagnostice, nukleární medicíně a provádí aplikaci dávek ionizujícího záření v radioterapii. Absolvent srozumitelně a přesvědčivě sděluje odborníkům i laikům informace o povaze odborných problémů a vlastním názoru na jejich řešení. Absolvent oboru jedná v rámci svých odborných znalostí, dovedností a způsobilostí alespoň v jednom cizím jazyce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.2.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 7. a 8. února 2020

Obsah přijímaček:
Obsah písemného testu: biologie, fyzika v rozsahu středoškolského učiva. Podrobnosti https://lf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Zkoušky tělesná výchova 24. dubna 2019. Odborné testy a ústní zkoušky květen, červen 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://dokumenty.osu.cz/lf/lf-ukazka-modelovych-otazek.pdf

Pozn. k přihláškám: Bc., Mgr. 15. 3. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Lékařská fakulta
Telefon: 553 461 711
Web: http://lf.osu.cz/
E-mail: lenka.kubinova@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok nejméně 4 000 Kč za každých započatých 6 měsíců. Poplatek za další studijní program 2 600 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce 2 000 euro za akademický rok.

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit