VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Agroekologie (4106T019)

Studijní program: Zemědělské inženýrství (N4101)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Cílem studia je příprava odborníků pro koncepční a regulační činnosti v managementu zemědělské krajiny v intencích trvale udržitelného hospodaření a péče o přírodní zdroje. Dalším cílem je zvládnutí projektování a regulace technologických procesů v podmínkách s ekologicky limitovaným režimem a systémové vyhodnocování výsledků monitorování stavu zemědělské krajiny a zpracování postupů pro regulaci technologických procesů a preventivních a ochranářských opatření.Absolventi magisterského studia budou uplatňovat systémové přístupy v oboru s aspektem hierarchické struktury pojetí EU - ČR - region - podnik. Navazující magisterské studium umožňuje studentům profilovat se ve dvou specializacích, a to „péče o krajinu“ a „ekologické zemědělství“. Absolvent specializace „péče o krajinu“ bude schopen řídit a organizovat širší spektrum mimoprodukčních zemědělských aktivit ve prospěch ochrany přírody. Absolvent specializace „ekologické zemědělství“ bude vyhraněně specializovaným odborníkem na trvale udržitelné a ekologické zemědělství.Absolventi se uplatní jako odborní pracovníci v řídících a kontrolních funkcích orgánů státní správy, regionálních útvarů a institucí zaměřených na ochranu přírody, v poradenství a inspekční činnosti v ekologickém zemědělství. Mohou být podnikateli na úseku zemědělství a služeb v oblasti péče o krajinu, výzkumnými pracovníky v oblasti agroekologie, pedagogickými pracovníky pro specializované střední a vyšší odborné školy a potenciálními studenty specializovaných doktorských studijních programů.Navazující magisterský obor je dvouletý a lze ho studovat v prezenční formě studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 22.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 22. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, 2. kolo do 15. 8. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zemědělské inženýrstvíZemědělská fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta
Telefon: 387 772 520
Fax: 385 310 122
Web: http://www.zf.jcu.cz/
E-mail: hasman@zf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit