VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Obecná zootechnika (4103V002)

Studijní program: Zootechnika (P4103)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
"Bude připraven systémově řešit a provádět:Vymezení výstupních (a) všeobecných, (b) odborných a (c) speciálních znalostí a dovedností : a) Absolvent zvládne samostatnou práci s vědeckou a odbornou literaturou, včetně praktického využívání moderních informačních a databázových systémů. Osvojí se různé formy prezentace výsledků vědecké a výzkumné práce a svých odborných znalostí (účast na výuce odborných předmětů, spolupráce s diplomanty, účast na seminářích a konferencích), včetně praktického vytváření a využívání moderních forem prezentací (digitalizace obrazu, PC-prezentace apod.). Absolvent získá jazykové znalosti v oblasti odborné terminologie ve dvou světových jazycíchb) Absolvent získá aktuální znalosti v hlavních oblastech péče o zdraví zemědělských rostlin, včetně skladovaných produktů; bude schopen provádět přesnou detekci a determinaci původců chorob, škůdců a plevelů; bude schopen stanovit účinná preventivní a přímá opatření k regulaci škodlivých organismů, tak, aby byly v souladu s právními předpisy a zásadami správné rostlinolékařské praxe; bude rozumět principům vědeckého výzkumu na úseku infekčních i neinfekčních chorob rostlin, živočišných škůdců rostlin a plevelů a bude obeznámen s právními rostlinolékařskými předpisy a s principy správního řízení v oblasti rostlinolékařstvíc) Absolvent získá důkladné vědomosti a dovednosti, související s vlastním tématem disertační práce a to v jednom z následujících okruhů:? diagnostika živočišných škůdců a původců onemocnění kulturních rostlin? alternativní metody regulace četnosti populací škůdců a vývoje a šíření chorob? molekulárně biologické metody v rostlinolékařství. K získání individuálně strukturovaných znalostí přispívá výběr povinně volitelných a výběrových předmětů a dále též zaměření seminářů, případně domácích i zahraničních stáží. Bude schopen zastávat tyto profese:Absolvent bude připraven pro profese samostatného vědeckého nebo výzkumného pracovníka v oboru rostlinolékařství. Absolvent splní požadavky na rozsah, obsah a kvalitu výuky specialistů rostlinolékařů ve smyslu zákona č. 147/ 1996 Sb., paragrafu 5, a v souladu s mezinárodními standardy a zároveň splní zákonné požadavky a kvalifikační kritéria pro práci ve státní správě (Státní rostlinolékařská správa – rostlinolékař), včetně kvalifikace nutné pro živnostenské podnikání v oboru diagnostická činnost, zkušební a poradenská činnost v ochraně rostlin podle zákona č. 147/Sb., paragrafu 45 odst. 2, a vyhlášky Ministerstva zemědělství č. 288/1996 Sb. "

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 22.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 22. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, 2. kolo do 15. 8. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ZootechnikaFakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojůČeská zemědělská univerzita v PrazePorovnat
ZootechnikaZemědělská fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
ZootechnikaAgronomická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat
Animal BreedingAgronomická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta
Telefon: 387 772 520
Fax: 385 310 122
Web: http://www.zf.jcu.cz/
E-mail: hasman@zf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit