VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Znalostní inženýrství (1801T045)

Studijní program: Informatika (N1801)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Obor Znalostni´ inženýrstvi´ se zaměřuje na automatizované zi´skáváni´ informaci´ a následně znalosti´ z dat. Ci´lem oboru je seznámit studenty s při´stupy a nástroji pro vytěžováni´ informaci´ z dat, s reprezentaci´ těchto informaci´ ve formě modelů a s využiti´m těchto modelů pro zi´skáváni´ znalosti´ o řešeném problému. Znalostni´ inženýrstvi´ využi´vá řadu při´stupů a technik, zejména práci s databázemi a informačni´mi systémy (včetně Business Intelligence), pokročilé statistické metody, metody vytěžováni´ strukturovaných i nestrukturovaných dat (data mining/text mining) z různých zdrojů (databázi´, webu), modelováni´ a simulace, optimalizačni´ techniky, strojové učeni´, expertni´ a znalostni´ systémy, metody výpočetni´ inteligence, vizualizace a dalši´ techniky. Obor se dotýká i oblasti´ softwarového inženýrstvi´ a teoretické informatiky. Získané dovednosti a znalosti: Absolventi oboru Znalostni´ inženýrstvi´ zi´skaji´ pokročilé znalosti v oblasti všech fázi´ vytěžováni´ znalosti´ z různých datových zdrojů (firemni´ch databázi´, informačni´ch systémů, webů), tj. v předzpracováni´ dat různého charakteru, v analýze, v modelováni´, v klasifikaci, v predikci a interpretaci a následné prezentaci zi´skaných znalosti´. Absolventi budou schopni navrhovat, přizpůsobovat a realizovat systémy pro podporu rozhodováni´ a integrovat je do informačni´ch systémů. Teoretická témata jako rozpoznáváni´ či výpočetni´ inteligence otevi´raji´ absolventům oboru možnost účastnit se zaji´mavých výzkumných projektů, při´padně dále samostatně vědecky pracovat. Popis uplatnění v oboru: Absolventi oboru Znalostni´ inženýrstvi´ naleznou uplatněni´ ve firmách jako datovi´ analytici a specialisté v oblasti zi´skáváni´ nových znalosti´ z dat daného oboru, které pak firma může využi´t při rozhodováni´ a tvorbě nových strategii´. Absolventi jsou důležitou součásti´ analytických týmů velkých firem. Mohou nabi´zet softwarová řešeni´ přizpůsobená konkrétni´ firmě nebo služby v oblasti data miningu a pokročilých analýz.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 7. 12. 2019, 29. 1. 2020 https://fit.cvut.cz/dod

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 2. 6. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
InformaticsFakulta informačních technologiíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat
InformatikaFakulta informačních technologiíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta informačních technologií
Telefon: 224 359 836
Fax: 224 354 859
Web: www.fit.cvut.cz
E-mail: dotazy@fit.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 31 000 Kč; podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit