VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

(Program: Environmentální vědy) (3911V000)

Studijní program: Environmentální vědy (P3931)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Obor vychází z celospolečenského požadavku poznat a analyzovat mechanismy nežádoucích změn prostředí, formulovat cesty vedoucí k jejich nápravě.Klíčovým cílem studia je podrobná analýza současného stavu prostředí, identifikace hlavních zdrojů znečištění, jejich dynamika, transportní procesy a uzlové mechanismy přestupu z jednoho prostředí do jiného. Významným úkolem doktorandského bádání je hledání abiotických a biotických procesů a jevů, druhů organismů nebo jejich skupin, které mohou svým stavem, chováním nebo typickou změnou napomoci k indikaci včasného rozpoznání nežádoucích změn daného environmentálního systému (ovzduší, voda, půda, biota). Absolvent získá během studia a spoluprácí se školitelem návyky k samostatné i týmové tvůrčí práci vycházející z obecné metodologie věd. Je připraven tvůrčím způsobem a na vysoké odborné úrovni řešit problémy základní a aplikované vědy. Má zkušenosti z laboratorní a/nebo terénní práce, je připraven koncipovat výzkumné úkoly, dokáže získané údaje zpracovat příslušnou statistickou a/nebo grafickou metodou a ty publikovat. Studium je koncipováno jako příprava k vědecké kariéře nebo k vysoce odborné tvůrčí činnosti v oblasti aplikovaného výzkumu, či řízení ochrany životního prostředí ve státní nebo soukromé sféře. Absolvent doktorského programu "Environmentální vědy" je připraven tvůrčím způsobem a na vysoké odborné úrovni řešit problémy základní a aplikované vědy v oblasti ochrany životního prostředí. Je schopen rozpoznat příčiny a procesy vedoucí ke změnám v prostředí, analyzovat mechanismy těchto změn a zhodnotit jejich následky. Na základě tohoto poznání je připraven jasně formulovat postupy vedoucí k nápravě a ke zlepšení sociálních, zdravotních i ekonomických podmínek pro rozvoj lidské společnosti. Má zkušenosti z laboratorní a/nebo terénní práce, je připraven formulovat výzkumné hypotézy, koncipovat výzkumné úkoly, dokáže získané údaje zpracovat příslušnou statistickou a/nebo grafickou metodou a publikovat je.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 18. - 19. ledna 2019

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 11. – 12. června 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 221 951 155
Fax: 221 951 166
Web: http://www.natur.cuni.cz
E-mail: prihlaska@natur.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 20 550 Kč spec. chem.-biol. obory, chemie, biochem. KaTA, 17 000 Kč biologie, geologie, 13 150 Kč demografie, geografie, ekologie a o. p. za semestr, poplatek za další studium 2 500 Kč za akademický rok, studium v AJ 6 900 euro Bc., 7 900 euro Mgr., 820-5 500 euro Dr. studium za rok

Koleje: http://kam.cuni.cz/

Menza: http://kam.cuni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit