VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zoologie (1502V003)

Studijní program: Biologie (P1527)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Koncepce tohoto studia na PřF UP v Olomouci se zásadním způsobem změnila od poloviny devadesátých let, kdy se postupně začaly uplatňovat formy studia a kriteria která platí v zemích EU. Došlo také k profilaci DSP na ty obory zoologie, ve kterých má PřF UP odpovídající personální a materiální podmínky k zajištění odpovídající úrovně studia. Jde o ornitologii, etologii, ekologii chování, entomologii a hydrobiologii. Snahou pracoviště avšak je, podobně jako v magisterském studijním programu, pokrýt kmenovými pracovníky katedry a oborovou radou DSP co nejširší okruh zoologických disciplin, což je důležité pro věcné diskuse, rozšiřování obzoru i tvorbu nových přístupů k řešení vědeckých úkolů v rámci DSP. Koncepce programu se opírá o širší spolupráci biologických kateder PřF UP, o spolupráci s dalšími domácími vědeckými institucemi (hlavně PřF UK Praha, ÚBO AV ČR Brno) a zahraničními institucemi (smlouva o spolupráci s katedrou zoologie University v Trondheimu v Norsku, program Erasmus s katedrou evoluční biologie University v Uppsale ve Švédsku). Absolvent získá široký přehled o současných vědeckých trendech řešených v zoologických disciplinách, o používaných metodách získávání a analyzování dat, získá zkušenosti s financováním vědecké činnosti v soutěžním prostředí grantových systémů, s prezentováním vlastních výsledků ústní i písemnou formou v jazyce anglickém a ve vědní oblasti, ve které obhajuje svoji doktorskou práci, by se měl stát uznávaným odborníkem. Studium je směrováno jak pro získání velké adaptability pro řešení různých koncepčních otázek teoretického i praktického charakteru, tak k schopnosti tvůrčího myšlení při řešení konkrétního problému s cílem jasných prezentačních výstupů. Absolvent může pokračovat ve vědecké práci na vysokých školách a výzkumných ústavech u nás i v zahraničí (např. formou postdoktorandských pobytů), uplatní se jako vědeckovýzkumný pracovník v různých institucích zaměřených na humánní nebo veterinární medicínu, zemědělství, ochranu přírody a chov zvířat, jeho specializace je také kompatibilní s působením v zoologických odděleních muzeí, v ekologických hnutích apod.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Obory, kde lze požádat o prominutí přijímací zkoušky a informace k náplni přijímacího řízení na www.studujprf.upol.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc.: Přijímací zkoušky se odehrají v termínu 3.6.2019 - 14.6.2019. 2. kolo, navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. termín podání přihlášky: do 28.2.2019, 2. kolo 12. 7. 2019, doktorské studium a cizojazyčné programy: 30.4.2019

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ZoologiePřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
ZoologyPřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
BiologiePřírodovědecká fakultaMasarykova univerzitaPorovnat
BiologyPřírodovědecká fakultaMasarykova univerzitaPorovnat
BiologyPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
BiologiePřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit