VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Mezinárodní rozvojová studia ()

Studijní program: Mezinárodní rozvojová studia ()

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné (Humanitní)

Náplň programu/oboru:
Cílem navazujícího magisterského studijního oboru Mezinárodní rozvojová studia je připravit odborníky pro zajišťování českého programu rozvojové pomoci a spolupráce prostřednictvím vládních institucí i českých nevládních organizací. Studium je zaměřeno na poznání komplexních geografických disciplín (především regionální geografie s důrazem na rozvojové příležitosti a možnosti jejich ohrožení) a vybraných environmentálních disciplín s důrazem na pochopení fungování ekosystémů, monitoringu životního prostředí a problematiky přírodních zdrojů. Ze společenskovědních disciplín bude věnována pozornost předmětům, které umožní pochopení historických, kulturně-antropologických, zdravotních, politických, ekonomických a bezpečnostních podmínek v rozvojových zemích.Profil a uplatnění absolventaAbsolventi studijního oboru Mezinárodní rozvojová studia najdou uplatnění v institucích, které se podílejí na programech české rozvojové i humanitární pomoci. Prostřednictvím těchto programů najdou uplatnění také jako experti v rozvojových zemích, především však budou tyto programy a projekty zajišťovat organizačně a administrativně jak u nás, tak i v cílové zemi. Kromě našich vládních i nevládních institucí mohou najít uplatnění i v mezinárodních organizacích. Mohou však také najít uplatnění i jako pracovníci v diplomatických službách, jako zaměstnanci státní správy organizující péči o uprchlíky z rozvojových zemí, v médiích apod.Po úspěšném absolvování doktorského studia mohou vybraní studenti pokračovat v doktorském studiu oboru Mezinárodní rozvojová studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Obory, kde lze požádat o prominutí přijímací zkoušky a informace k náplni přijímacího řízení na www.studujprf.upol.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc.: Přijímací zkoušky se odehrají v termínu 3.6.2019 - 14.6.2019. 2. kolo, navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. termín podání přihlášky: do 28.2.2019, 2. kolo 12. 7. 2019, doktorské studium a cizojazyčné programy: 30.4.2019

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit