VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Mezinárodní rozvojová a environmentální studia (N0532A330012)

Studijní program: Mezinárodní rozvojová a environmentální studia (N0532A330012)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné (Humanitní)

Náplň programu/oboru:
Cílem navazujícího magisterského studijního oboru Mezinárodní rozvojová studia je připravit odborníky pro zajišťování českého programu rozvojové pomoci a spolupráce prostřednictvím vládních institucí i českých nevládních organizací. Studium je zaměřeno na poznání komplexních geografických disciplín (především regionální geografie s důrazem na rozvojové příležitosti a možnosti jejich ohrožení) a vybraných environmentálních disciplín s důrazem na pochopení fungování ekosystémů, monitoringu životního prostředí a problematiky přírodních zdrojů. Ze společenskovědních disciplín bude věnována pozornost předmětům, které umožní pochopení historických, kulturně-antropologických, zdravotních, politických, ekonomických a bezpečnostních podmínek v rozvojových zemích.Profil a uplatnění absolventaAbsolventi studijního oboru Mezinárodní rozvojová studia najdou uplatnění v institucích, které se podílejí na programech české rozvojové i humanitární pomoci. Prostřednictvím těchto programů najdou uplatnění také jako experti v rozvojových zemích, především však budou tyto programy a projekty zajišťovat organizačně a administrativně jak u nás, tak i v cílové zemi. Kromě našich vládních i nevládních institucí mohou najít uplatnění i v mezinárodních organizacích. Mohou však také najít uplatnění i jako pracovníci v diplomatických službách, jako zaměstnanci státní správy organizující péči o uprchlíky z rozvojových zemí, v médiích apod.Po úspěšném absolvování doktorského studia mohou vybraní studenti pokračovat v doktorském studiu oboru Mezinárodní rozvojová studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2022


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit