VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Organická technologie (2801V003)

Studijní program: Chemie a chemické technologie (P2832)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studijní obor Organická technologie navazuje na magisterský obor Technologie organických látek a chemické speciality. Cílem studia je připravit absolventy oboru k řízení a optimalizaci procesů v chemickém průmyslu a zároveň pro výzkum a vývoj chemických specialit. Náplň oboru je proto orientována hlavně na modernizaci známých a na vývoj zcela nových technologií organických látek, počínaje základními meziprodukty a produkty, vyráběnými ve velkém měřítku až po malotonážní chemické speciality, např. látky biologicky aktivní, látky vonné a chuťové, látky povrchově aktivní. Chemická přeměna nastává v naprosté většině případů v katalytických reaktorech, a proto se v pracích intenzivně studují příprava, vlastnosti a chování různých homogenních a heterogenních katalyzátorů. Studenti získají teoretické a praktické znalosti a zkušenosti s moderními separačními, optickými a termickými instrumentálními metodami, s počítačovými simulacemi reakčních a separačních procesů, a se zpracováním výsledků laboratorních experimentů i průmyslových dat. Důraz ve výchově studentů je kladen také na oblast environmentální chemie, zaměřené hlavně na chemické, fotochemické a fotokatalytické odstraňování nežádoucích organických látek z životního prostředí. Předností oboru Organická technologie je široká paleta typů disertačních prací - od výrazně experimentálně zaměřených až po práce orientované na matematické modelování, počítačové simulace, statistické vyhodnocování dat, obvykle se však jedná o jejich kombinaci. Uplatnění: Absolventi se uplatňují především v základním i aplikovaném výzkumu zaměřeném na klasické organické technologie i technologie chemických specialit a na technologii farmak na univerzitních pracovištích, v ústavech AVČR, ve výzkumných a technologických centrech v České republice i v zahraničí. Dále nacházejí práci i ve výzkumných pracovištích a v laboratořích příslušných průmyslových podniků, případně zastávají vyšší řídící funkce související s výzkumem a vývojem.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 22. a 23. 11. 2019, 24. a 25. 1. 2020 https://www.vscht.cz/studium

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Chemistry and Chemical TechnologiesFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
Chemie a chemické technologieFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie
Telefon: 220 443 768
Fax: 224 310 422
Web: http://fcht.vscht.cz/
E-mail: studium.fcht@vscht.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za dobu studia delší než je standardní doba studia zvětšená o 1 rok 16 400 Kč za každých započatých 6 měsíců studia po dobu prvních 12 měsíců, další roky pak 32 800 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.vscht.cz/studium

Koleje: http://www.vscht-suz.cz/ubytovani/o-studentskych-kolejich/

Menza: http://www.vscht-suz.cz/stravovani/o-stravovacim-zarizeni/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit