VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Mezinárodní ekonomika a obchod ()

Studijní program: Mezinárodní ekonomika a obchod ()

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Ekonomické

Náplň programu/oboru:
Navazující magisterský studijní program „Mezinárodní ekonomika a obchod“ zohledňuje trendy, ke kterým dochází v souvislosti s procesy globalizace a internacionalizace podnikatelského prostředí. Tento studijní program poskytuje studentům potřebné odborné znalosti v oblasti ekonomických a obchodních disciplín, které jsou jeho základem. V předmětech je věnována pozornost teoretickým i praktickým aspektům mezinárodních ekonomických vztahů, rozvoji znalostí a dovedností nepostradatelných pro řízení obchodních činností v mezinárodně působících výrobních a obchodních podnicích, ale také ekonomicko-manažerským znalostem a dovednostem v souvislosti se zaměřením na výchovu vysoce kvalifikovaných ekonomů. Pozornost je věnována také rozvoji specifických znalostí klíčových z hlediska pokračování ve studiu v navazujících doktorských studijních programech. Studium je obohaceno o nabídku předmětů mezinárodního charakteru vyučovaných v anglickém a německém jazyce. Cíle studia ve studijním programu Cílem navazujícího magisterského studijního programu „Mezinárodní ekonomika a obchod“ je výchova vysoce kvalifikovaných ekonomů vybavených pokročilými odbornými znalostmi a dovednostmi z oblasti ekonomie, manažerské ekonomiky a řízení obchodních činností v kontextu mezinárodního prostředí. Důraz je dále kladen na získání hlubších znalostí z oblasti ekonometrických a matematicko-statistických metod, ekonomicko-manažerských přístupů, včetně metod a nástrojů IT, dále na prohloubení odborných jazykových znalostí v oblasti mezinárodních financí, mezinárodních daní, podnikové ekonomiky i interkulturní komunikaci. Student rovněž nabude nezbytné pensum znalostí, které mu usnadní orientovat se v mezinárodním obchodním právu. Rámcové uplatnění absolventů Absolventi studijního programu „Mezinárodní ekonomika a obchod“ se uplatní v mnoha různých pracovních pozicích, jakými jsou např. ekonomové na vedoucích pozicích (ekonomičtí ředitelé), vedoucí ekonomičtí analytici, vedoucí obchodní manažeři v mezinárodně působících výrobních a obchodních podnicích. Absolvent může pokračovat ve studiu v rámci doktorských studijních programů a budovat předpoklady pro budoucí uplatnění ve výzkumných a vývojových institucích a na vysokých školách.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 16.1.2020, 28.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 16. 1., 28. 2. 2020

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. písemná zkouška 17. a 18. 5. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta podnikatelská
Telefon: 541 142 648
Web: http://www.fbm.vutbr.cz/
E-mail: studijni@fbm.vutbr.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: 8 000 Kč za každých započatých šest měsíců po dobu dvanácti měsíců přesahujících standardní dobu studia zvětšenou o jeden rok, 16 810 za každých započatých šest měsíců po dobu dvanácti měsíců přesahujících standardní dobu studia zvětšenou o dva roky, 33 620 za každých započatých šest měsíců po dobu přesahující standardní dobu studia zvětšenou o tři a více let. Poplatek za další studium 2 666 Kč za akademický rok.

Koleje: http://www.kam.vutbr.cz/

Menza: http://www.kam.vutbr.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit