VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Systémová integrace procesů ve zdravotnictví (N0988P360001)

Studijní program: Systémová integrace procesů ve zdravotnictví (N0988P360001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Technické (Lékařské )

Náplň programu/oboru:
Profesně zaměřený navazující magisterský studijní program Systémová integrace procesů ve zdravotnictví (zkratka programu SIPZ) připravuje především prakticky zaměřené absolventy, kteří jsou schopni kombinovat oborové znalosti z oblasti zdravotnictví se znalostmi technickými a ekonomickými, které jsou nezbytnou podmínkou úspěšného řízení každého zdravotnického zařízení. Studijní program je nabízen v prezenční a kombinované (dálkové) formě studia. Cílem studia je seznámit studenty s principy činností a možnostmi využití prostředků zdravotnické techniky včetně medicínské informatiky. Velký důraz je při výuce věnován hodnocení zdravotnických technologií (HTA), tedy shromažďování a vyhodnocování informací o medicínských, ekonomických, sociálních a etických dopadech používání zdravotnických technologií s cílem maximalizace užitku v rámci omezených zdrojů a zvyšování efektivity. Dále student získá potřebné znalosti v oblasti organizace a řízení zdravotnictví, ekonomie zdravotní péče a také v oblasti kvality zdravotní péče. Studijní program je sestaven tak, aby umožňoval studentům zejména zvládnutí praktických dovedností potřebných k výkonu povolání podložené získáním nezbytných teoretických znalostí. Profil absolventa studijního programu Systémová integrace procesů ve zdravotnictví je koncipován především s ohledem na co nejširší uplatnitelnost absolventů v praxi. Absolvent studijního programu získává jedinečnou možnost poznat zdravotní systém v ČR z více úhlů pohledu, kdy absolvuje předměty jak technického, tak medicínského a ekonomického zaměření. Absolvent má schopnost vnímat zdravotní systém jako interdisciplinární, kdy rozumí úhlu pohledu jednotlivých zdravotnických odborností a konfliktům, které z nich často vyplývají. Dokáže předvídat jejich motivy a reakce a komunikovat s nimi, což mu dává předpoklady pro kvalitní strategické i operativní řízení interdisciplinárních týmů v různých oblastech zdravotnictví. Disponuje znalostmi v oblasti medicínské a technické, což mu usnadňuje výkon manažerské funkce v tomto specifickém odvětví. Znalosti a dovednosti absolventa jsou zaměřeny především na přípravu pro uplatnění v praxi, tj. především ve zdravotnických zařízeních, ale i ve výrobních, servisních či obchodních společnostech v oblasti zdravotnických prostředků.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.3.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 20.11.2020, 29.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 20. 11. 2020 a 29. 1. 2021 https://www.fbmi.cvut.cz/cs/student/casovy-plan

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 15. - 19. 6. 2020. Informace o bakalářských oborech v cizích jazycích, navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta biomedicínského inženýrství
Telefon: 224 358 497
Fax: 312 608 204
Web: http://www.fbmi.cvut.cz
E-mail: veronika.jirotkova@fbmi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 42 300 Kč (Ochrana obyvatelstva 31 000 Kč); podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit