VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě (3708T043)

Studijní program: Dopravní inženýrství a spoje (N3708)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Navazující magisterské studium oboru ESD je koncipováno jako vysokoškolský studijní obor, zaměřený na elektrické pohony, trakci a energetiku dopravy, zabezpečovací techniku, sdělovací a komunikační techniku. Obor poskytuje ucelený, souhrnný pohled na problematiku elektrotechnických sítí, zařízení a systémů v dopravní soustavě, na jejich vzájemné vazby a konflikty. Výběrem povinně volitelných předmětů se studenti mohou v průběhu studia specializovat na některé z následujících oblastí: elektrické pohony, napájení elektrických drah, elektrická trakce, sdělovací a zabezpečovací zařízení v dopravě, mikroprocesorová technika a automobilní elektronika.Absolvent navazujícího magisterského oboru ESD má teoretické znalosti z obecné elektrotechniky a elektroniky, dále zejména z matematiky a fyziky. Jeho speciální znalosti se týkají podle zaměření buď elektrických pohonů a trakčních a napájecích zařízení elektrických drah nebo zabezpečovacích a sdělovacích zařízení.Absolvent je schopen vykonávat technické řídicí funkce a koncepční činnost zejména v provozu a při správě elektrotechnických zařízení nebo ve výrobě těchto zařízení. Uplatní se jak v dopravních podnicích, tak u výrobců, dodavatelů i provozovatelů dopravních prostředků, napájecích soustav, elektrické výbavy vozidel nebo komunikačních a zabezpečovacích systémů. Uplatnění najde rovněž v konstrukčních a projekčních ústavech elektrotechnických a elektronických podniků. Vědomosti nabyté v rámci magisterského studia vytvářejí u absolventů předpoklady k pokračování ve studiu doktorského studijního programu stejné či příbuzné orientace a zaměření.Cílem studijního oboru je výchova kvalifikovaných odborníků, kteří jsou schopni na pracovišti samostatně a pohotově řešit zadané úkoly výzkumného a provozního charakteru u firem zabývajících se problematikou elektrotechnických zařízení v dopravě a v dalších odvětvích.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 27.1.2021, 6.3.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 27. 1. a 6. 3. 2021 https://dfjp.upce.cz/dfjp/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímací zkoušky, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 6. 2020. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
Telefon: 466 036 096
Fax: 466 036 094
Web: https://dfjp.upce.cz
E-mail: studijni.dfjp@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit