VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě (3708R043)

Studijní program: Dopravní technologie a spoje (B3709)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Bakalářské studium oboru Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě (ESD) je koncipováno jako elektrotechnický studijní obor zaměřený na napájecí sítě a systémy, elektrické pohony a trakci v dopravě železniční, silniční, tramvajové, trolejbusové a v metru, zabezpečovací techniku v kolejové dopravě, autotroniku a diagnostiku silničních vozidel. Toto zaměření poskytuje ucelený pohled na problematiku elektrotechnických sítí, zařízení a systémů v dopravní soustavě. Studium obsahuje širší odborný elektrotechnický základ a výběrem alternativních předmětů se studenti mohou hlouběji zabývat např.: energetikou, zabezpečovacími systémy nebo automobilovými systémy.Cílem bakalářského studia je připravit absolventy pro uplatnění u firem zabývajících se vývojem, provozem, údržbou nebo rekonstrukcemi silničních i kolejových vozidel, infrastrukturou drážní i silniční techniky(např.: zabezpečovacími a sdělovacími zařízeními nebo systémy napájení), ale i mimo odvětví dopravy.Absolvent bakalářského oboru Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě má dobré znalosti z obecné elektrotechniky a elektroniky a odpovídající teoretický základ, což mu umožňuje zvládnout stávající moderní problematiku oboru.Absolvent je schopen samostatně řešit praktické problémy v provozu i správě elektrotechnických zařízení, případně při jejich výrobě nebo projekci v oblasti dopravy a spojů, energetiky, elektrických pohonů a výkonové elektrotechnice. Absolventi se především uplatňují ve vlakové, automobilové i jiné dopravě, energetice a u výrobců i provozovatelů komunikačních zařízení a systémů nejen v dopravě. Uplatnění absolvent však nalezne i při technické kontrole výroby nebo ve stanicích technické kontroly a v dalších zkušebních a testovacích institucích.Absolvent si dále může rozšířit své znalosti v akreditovaném navazujícím magisterském oboru Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě (ESD) s délkou studia 2 roky.O absolventy oboru ESD je ze strany budoucích zaměstnavatelů v současné době velký zájem.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 27.1.2021, 6.3.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 27. 1. a 6. 3. 2021 https://dfjp.upce.cz/dfjp/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Bez přijímacích zkoušek, přijetí na základě výsledků SŠ studia, podrobnosti https://dfjp.upce.cz/dfjp/kriteria-podminky-prijeti

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímací zkoušky, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 6. 2020. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
Telefon: 466 036 096
Fax: 466 036 094
Web: https://dfjp.upce.cz
E-mail: studijni.dfjp@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit