VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Biotechnologie a genové inženýrství ()

Studijní program: Biotechnologie a genové inženýrství ()

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Studijní program poskytuje studentům základní teoretické a praktické vědomosti o podstatě biologických, biochemických, biotechnologických a molekulárně biologických procesů spojených s uplatněním moderních biotechnologických metod. Tento obor vychovává odborníky pro laboratorní a technologická pracoviště, na kterých je možnost uplatnit základní znalosti molekulární biologie, biochemie, buněčné biologie, mikrobiologie, bioinženýrství a dalších přírodovědných disciplín. Studijní program Biotechnologie a genové inženýrství je postaven na základech chemického a biochemického vzdělávání a odpovídá svou náplní a zaměřením oblasti vzdělávání chemie. V rámci přednášek, seminářů a laboratorních praktik těchto předmětů studenti získávají znalosti z obecné a anorganické chemie, teorie chemických výpočtů a laboratorní techniky, základů organické chemie, základů fyzikálně-chemických metod, mikrobiologie, biochemie, proteomiky, základů buněčné, vývojové a molekulární biologie, biotechnologie, mikroskopie, anatomie, histologie, embryologie a genetiky rostlin, biologie stresu a pletivových kultur u rostlin a ze základů šlechtění a genového inženýrství. Těsná návaznost programu Biotechnologie a genové inženýrství na vědeckou problematiku řešenou na garantujícím výzkumném pracovišti, vychází z potřeby genového inženýrství, které dovoluje přímý zásah do genomu organismů pomocí moderních technologií DNA. Zaměření tohoto studijního oboru navazuje na získané chemické a biochemické znalosti, které umožňují praktické využití v rámci biotechnologických procesů.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Obory, kde lze požádat o prominutí přijímací zkoušky a informace k náplni přijímacího řízení na www.studujprf.upol.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc.: Přijímací zkoušky se odehrají v termínu 3.6.2019 - 14.6.2019. 2. kolo, navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. termín podání přihlášky: do 28.2.2019, 2. kolo 12. 7. 2019, doktorské studium a cizojazyčné programy: 30.4.2019

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit