VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Informační a komunikační technologie ve vzdělávání (7507R001)

Studijní program: Specializace v pedagogice (B7507)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Pedagogické (Technické)

Náplň programu/oboru:
Studijní obor umožňuje získat ucelené vysokoškolské bakalářské vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání. Informační a komunikační technologie hrají podstatnou roli nejen ve školním vzdělávání, ale stále více se prosazují ve vzdělávání celoživotním - jak ve vzdělávání dospělých (andragogice), tak ve vzdělávacích institucích mimoškolních jako jsou muzea, technické parky apod. Ze všech těchto oblastí přicházejí požadavky na pracovníky, kteří jsou profesionály v informačních a komunikačních technologiích a zároveň mají vzdělání v pedagogice a psychologii. Školy i mimoškolní vzdělávací instituce si rovněž uvědomují současné potřeby vztahů s veřejností (public relations) a vznikají další požadavky na odborníky v oblasti marketingu ve vzdělávání. Jednooborové bakalářské studium informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání je koncipováno jednak tak, aby absolvent bakalář mohl nabyté kompetence aplikovat v praxi, jednak tak, aby mohl pokračovat v navazujícím magisterském studiu a získat kvalifikaci pro učitelskou profesi. Studium zahrnuje vybrané partie teoretických disciplín z informačních a komunikačních technologií jako jsou kapitoly z matematiky a statistiky, algoritmizace a programování, hardware a operační systémy, počítačové sítě, databázové a informační systémy, multimediální a webové aplikace. Dále se sem řadí předměty společného pedagogicko-psychologického základu a základy mediální a marketingové komunikace. Studijní obor tak může přispět ke zvýšení kvalifikovanosti pracovníků v oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání ve vzdělávacích institucích a k vyplnění mezery v profesním spektru absolventy vzdělanými v uvedeném oboru. Profil absolventa: Absolventi se mohou přímo uplatnit jako: asistent pedagoga; - koordinátor pro informační a komunikační technologie ve škole; - správce odborných učeben a laboratoří informačních a komunikačních technologií; - pracovník pro vytváření výukových multimediálních aplikací jako jsou výukové počítačové nebo webové programy, vzdělávací expozice ap.; - pracovník pro zájmovou činnost dětí a mládeže; - pracovník v oblasti podnikového vzdělávání; - pracovník v oblasti marketingu ve vzdělávání; - pracovník v oblasti multimédií a webových aplikací; - pracovník v oblasti informačních a databázových systémů; - pracovník v mediální sféře. Cílem studia je poskytnout bakalářské vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání a připravit studenty po stránce teoretické i praktické pro přímé uplatnění v profesích orientovaných na aplikace informačních a komunikačních technologií i pro pokračování v navazujícím magisterském studiu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.2.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 7. a 8. února 2020

Obsah přijímaček:
Bez přijímací zkoušky. Podrobnosti https://pdf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Bc., Mgr. praktické zkoušky z TV 25. - 27. 4. 2019, ostatní zkoušky 11. - 20. 5. 2019, mimořádné přijímací řízení AJ se zaměřením na vzdělávání 20. 8. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc., Mgr. 15.3.2019, mimořádné přijímací řízení pro program Angličtina se zaměřením na vzdělávání (sdružené - dříve dvouoborové - studium) 30. 6. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Specializace v pedagogicePedagogická fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
Specializace v pedagogicePedagogická fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta
Telefon: 597 092 525
Fax: 596 120 705
Web: http://pdf.osu.cz/
E-mail: studium.pdf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok nejméně 4 000 Kč za každých započatých 6 měsíců. Poplatek za další studijní program 2 600 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce 2 000 euro za akademický rok.

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit