VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:
Zvolte stranu: 1-100 | 101-197
PR článek ČVUT FD 3 2017

Samořízená auta, hackeři a plat profesionála – znáte lepší studijní obor?

Auta ve všech podobách. Hackeři a bezpečnostní profesionálové, kteří jim vypálí rybník. Být uprostřed špičkových technologií a přitom dobře vydělávat. To vše slibuje Ústav bezpečnostních technologií a inženýrství.

PR článek VŠTE 3 2017 nový kampus

VŠTE připravuje dostavbu kampusu. Vzniknou koleje i učebny

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích se loni zvětšil o zhruba 11 tisíc m2 a během několika let dozná řady změn. Přibydou nové objekty, rozšíří se a vylepší zázemí pro výuku a pobyt studentů, akademiků i zaměstnanců.

PR článek VŠKK 2 2017

Budoucnost je v kreativním průmyslu.

Na pražské Pankráci byla 8. 11. oficiálně otevřena nová Vysoká škola kreativní komunikace

PR článek EF interaktivní mapa Malta

Interaktivní mapa - Jazykový kurz na Maltě

Přemýšlíte kam vyjet po zkouškovém? Spojte příjemné s užitečným a vycestujte za angličtinou ma Maltu. Malta je jedním z nejslunnějších ostrovů Evropy s nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Odlehlé zátoky jsou ideální k potápění a léto trvá krásných 8 měsíců. Oficiálním jazykem Malty je angličtina a proto je tento ostrov jednou z nejvyhledávanějších destinací pro jazykové kurzy.

Děvčata, nebojte se techniky!

Děvčata, nebojte se techniky!

Ing. Zuzana Rowland, ředitelka Útvaru pro administraci studia a celoživotní vzdělávání Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích říká, že technické obory už nejsou doménou chlapců, ale stále víc se v nich prosazují i děvčata.

PR článek VŠTE 2 2017 praxe

VŠTE nejlépe hodnocenou vysokou školou z hlediska praxí

Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická se stala vítězem hodnocení propojení vysokých škol a firem za rok 2016. Jako jediná se dostala do první pětihvězdičkové kategorie v kritériu „Zaměření na praxi a další vzdělávání".

PR článek VŠTE 2 2017 drony

Na VŠTE studenty naučí, jak pilotovat drony

Atraktivní, volitelný předmět nazvaný Využití a řízení bezpilotních systémů, nabídne svým studentům od letního semestru 2017 Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. 

PR článek VŠO 1 2017 logo bez nápisu

VŠO nabízí studium již od února

Ukončili jste vysokou školu po zimním semestru? Nebo jste si jen nestihli podat přihlášku a nechcete čekat? Studujte již od února na VŠO v Praze, třeba obor Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy nebo Management leteckých podniků.

PR VŠTE 1 2017

VŠTE po 10 letech mění statut. Bude univerzitou a vytvoří fakulty

Po deseti letech existence se změnil statut Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Ta se tak už v tomto roce stane univerzitou, zatímco dosud byla školou neuniverzitního typu. Rozhodl o tom Akademický senát VŠTE. „Po založení školy jde o druhý milník v jejím vývoji. Vzniknou fakulty, budeme moci akreditovat doktorské studijní programy a připravíme podmínky pro další rozvoj VŠTE," uvedl rektor docent Marek Vochozka na setkání akademické obce, uspořádaném k 10. výročí založení školy. Ta vznikla zákonem v březnu 2006, aby v Jihočeském kraji zacelila mezeru vysokoškolsky technicky vzdělaných odborníků. Dnes ji navštěvuje přes 4400 posluchačů.

PR článek VŠCHT dny otevřených dveří leden 2017

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT. Dny otevřených dveří již 27. a 28. ledna!

Praha, 25. ledna - Bioinformatika, forenzní analýza, vodíkové technologie, nanomateriály. Na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze lze kromě tradičních programů studovat také obory, které nejsou ryze chemické a technologické. Co role studenta na výzkumně orientované univerzitě obnáší, můžete zažít na vlastní kůži v pátek 27. 1. a sobotu 28. 1, kdy se konají dny otevřených dveří.

fi-muni-chvatil-150

Hra Krycí jména dobývá svět

Absolvent Fakulty informatiky MU Vladimír Chvátil vymýšlí moderní deskové hry, přičemž jeho předposlední Krycí jména se prodalo asi milion kusů ve třiceti jazykových mutacích.

PR článek UNYP 12 2016 strategická komunikace

Představujeme La Salle Strategickou komunikaci, magisterský program na UNYP!

Stejná skvělá škola, úplně nové zaměření

UNYP s potěšením oznamuje nový začátek našeho, dnes již legendárního, komunikačně zaměřeného magisterského programu, který funguje ve spolupráci s La Salle University of Philadelphia.

Na podzim 2017 bude program spuštěn v podobě 15 měsíčního magisterského studia oboru Strategická komunikace, jednoho z nejvyhledávanějších studijních oborů dnešního digitálního věku.

 

150 pancik

Z Brna až do Silicon Valley

Andrej Pančík po vystudování Fakulty informatiky MU založil několik velmi úspěšných startupů. Nyní působí v Silicon Valley, Mekce počítačového průmyslu.

PR článek Work and Travel 11 2016

Co jsem se naučila na Work and Travel během léta v USA

Cestování, to jsou krásná místa, fotky, výlety a zábava. Sólo cesta na několik měsíců za prací do Ameriky je také osobnostní zkouškou – někdy na nás čekají výzvy, jako jsou pocity osamělosti, strach z neznámého prostředí i lidí, či přemíra zodpovědnosti. Žádné strachy, zvládnout se dá vše a s úsměvem obzvlášť snadněji! Na každého cestovatele při troše odvahy čeká mnoho odměn, z nichž velmi užitečné jsou následující 3.

PR článek UNOB 11 2016 studenti

Univerzita obrany – studium s jistotou uplatnění

Ekonomické zabezpečení již během studia a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky, patří k hlavním přednostem studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany.

pr unyp 11 2016 soutěž ples

Jedna fotka, a nezapomenutelný maturitní ples je na světě! University of New York in Prague na něj přispěje 25 000 Kč

Plesová sezóna začíná a s ní i významný den v životě mnoha středoškoláků – maturitní ples. Ještě než se v květnu rozjede kolotoč maturitních zkoušek, čeká na studenty také zkouška společenská. Musí se ukázat svým rodičům, učitelům i spolužákům na reprezentativní akci v tom nejlepším světle. Nikdo ale neříká, že si z maturitního plesu nemůžete udělat i skvělou párty a náležitě si ji užít!

pr článek kurznaytsp 11 2016

Nepodceňte přípravu na přijímací zkoušku na VŠ

Maturitní zkouška je završením čtyřletého studia na středních školách či víceletého na gymnáziích. Na základě maturitní zkoušky žáci, kteří uspějí, obdrží maturitní vysvědčení, díky němuž budou moci pokračovat ve studiu na vysokých školách, nebo jim může pomoci při uplatnění na pracovním trhu. Je mnoho pozic a pracovních míst, kde bez maturity či vysokoškolského vzdělání nemáte šanci vysněné místo za žádnou cenu získat. Maturitu prostě zvládnout musíte, zvláště proto, abyste se dostali na dobrou vysokou školu, která vám umožní dosáhnout kvalitního vzdělání pro velmi dobře placené pozice.

PR EDUCA MyJob Liberec 9 2016

Educa 2016 MYJOB LIBEREC nabídne práci, školu i debatu se zajímavými osobnostmi

Hledáte práci? Vybíráte školu pro sebe nebo své děti? Největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu přináší na jednom místě prezentace nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Liberecka, přehled pracovních pozic v zahraničí i nejucelenější nabídku středních a vysokých škol v severních Čechách. Home Credit Arena se na tři dny, od čtvrtka 13. do soboty 15. října promění v obrovské náborové a vzdělávací centrum. 

PR článek DVŠ 9 2016

Získejte 3 kvalifikace v 1 studiu - speciální pedagog a učitel

Využijte šanci, hlaste se na DVŠ ještě dnes, ušetříte čas a peníze. Po absolvování je možnost práce v MŠ, ZŠ a speciálních zařízeních.

pr unyp 9 2016 Soutěž s UNYP o lístky na koncert Justina Biebera

Soutěž s UNYP o lístky na koncert Justina Biebera

University of New York in Prague pořádá soutěž o dva lístky na listopadový koncert Justina Biebera v Praze.

PR článek ŠAVŠ 8 2016 budova

Praxe již při studiu vám pomůže k vysněné práci

V oblasti uplatnění absolventů patří ŠKODA AUTO Vysoká škola již dlouhodobě mezi lídry českých vysokých škol.

PR článek placla ESBM 8 2016

Dobrým manažerům vysoká škola nestačí

Pro špičkové manažery, kteří se nesmíří s průměrností a chtějí být vždy o krok před konkurencí je vzdělávání a získávání nových zkušeností celoživotním procesem.

PR článek ČVUT FBMI 2. kolo 7 2016

Studium biomedicíny - jistota dobrého uplatnění v praxi

Chcete studovat obory budoucnosti? Na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT se můžete až do 15. srpna přihlásit do tříletých bakalářských studijních oborů.

PR článek Placla Profi-kancelář 7 2016

Podnikáte? Možná byste užili virtuální kancelář

Podnikáte při studiu? Gratulujeme, vybudovat si vlastní zdroj příjmů v nízkém věku rozhodně není na škodu. Jistě z toho máte dobrý pocit i vy, když si můžete koupit, co chcete, a nejste závislí na rodičích. Jenže podnikání s sebou nese také spoustu starostí a vyřizování. Mnozí lidé ani nemají tušení, že existují jednoduché triky, jak si pár věcí usnadnit. Dokud podnikáte jen sami na sebe na živnostenský list, je to relativně jednoduché. Není třeba nic zařizovat, sídlo si zapíšete doma a je vyřešeno. Jenže jakmile začnete vystupovat jako firma, věci jsou najednou o trochu složitější. Sídlit doma už nemůžete. Tedy můžete, nikdo vám to zakazovat nebude, ale je to krajně nevhodné.

PR článek CBS MBA logo

Vysoká škola pro budoucí špičkové manažery

V ČR existuje několik vysokých škol ekonomiky a managementu, nejlepší formou vzdělávání pro manažery jsou ale v poslední době programy MBA (Master of Business Administration). Populární jsou po celém světě, s titulem MBA budete vážení kdekoliv. Mnozí zaměstnavatelé na něj kladou vyšší důraz než na běžné vysoké školy zejména proto, že je studium MBA zaměřeno na praxi. A to se v dnešní době cení.

PR článek UNYP Superbrands 6 2016

University of New York in Prague je Superbrandem roku 2016

Uznávaná soukromá vysoká škola University of New York in Prague (UNYP) získala prestižní celosvětové ocenění Business Superbrands 2016. Tento titul udělují odborníci za mimořádné výsledky značky na poli obchodu. O vítězi rozhodují takové faktory jako známost značky, inovace, prestiž, obchodní výsledky, ale i kvalita brandu jako takového.

PR článek VŠKK 5 2016 logo

Konečně Vysoká škola kreativní komunikace

– jedna z mála vysokých škol v České republice, která otevírá ateliéry grafického designu, animace a fotografie

– jedinečná vysoká škola s akreditovaným oborem literární tvorba

– jediná vysoká škola, kde můžete studovat reklamu

PR článek MujMazlik 4 2016

7 tipů, jak vybrat nejlepší granule pro psa nebo kočku

Proč nestačí vzít první granule, které vám přijdou pod ruku? Bohužel složení poměrně velké většiny na trhu dostupných granulí je pro psy a kočky nevhodných. Do krmiva je přidáván velký podíl obilovin a jiných nesmyslných složek potravin, které pro masožravce nemají téměř žádnou výživovou hodnotu a jediná funkce takových složek krmiva je navýšení obsahu za účelem vydělat. Zároveň má každé zvíře odlišné nároky na specifickou skladbu potravin a je nutné dávat mu přesně to, co potřebujete. Podívejte se na 7 tipů, díky kterým získáte jasnější představu, jak vybrat nejlepší granule pro psa nebo pro kočku.

PR článek VŠE FM JH 4 2016

Kvalitní vzdělání v oboru Management na jihu Čech

Fakulta managementu VŠE v Jindřichově Hradci nabízí možnost studia oboru Management v prezenční i kombinované formě. Možnost přijetí k bakalářskému studiu také bez přijímaček. Přihlášky do 30. dubna!

pr článek bavard 3 2016 1

Nejrychlejší způsob jak se naučit francouzsky

„Je t'aime,” šeptáte roztouženě své vyvolené či vyvolenému. Romantické, že? Tím se ovšem vaše slovní zásoba v francouzštině vyčerpala. Chcete se naučit další působivá vyznání v tomto románském jazyce?

PR článek VŠTE 3 2016 budova

Jsme škola bez bariér, říká Jana Hůlková

Jana Hůlková je absolventkou českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické, kde vystudovala bakalářský obor Ekonomika podniku a kde práci sekretářky na Katedře strojírenství vyměnila za Informačně poradenské centrum, které se zde stará o studenty se zdravotním postižením. Těch zatím na VŠTE studuje patnáct.

PR článek FT TUL logo

I Česko má jedno nej: největší textilní fakultu ve střední Evropě

Ačkoliv kvalitu vysokoškolského vzdělání v České republice poslední dobou mnozí zpochybňují, stále tu najdeme univerzity a fakulty, které patří k těm vůbec nejprestižnějším na světě. Jednou z takových je Textilní fakulta Technické univerzity v Liberci. A my vám hned vysvětlíme proč.

PR článek UNYP navazující magisterské studium psychologie 2 2016

University of New York in Prague otevírá nový magisterský obor Psychologie

University of New York in Prague (UNYP) s potěšením oznamuje, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky udělilo akreditaci jejímu nejnovějšímu magisterskému studijnímu programu v oboru psychologie.

PR článek VŠPP 2 2016 logo 150

Perspektivní obory na soukromé vysoké škole stojí za zvážení!

Nevybrali jste si z nabídky státních vysokých škol? Nechcete se zbytečně šprtat na přijímací zkoušky? Běžná výuka není nic pro vás? Líbilo by se vám se při učení bavit? Odpověď ano je jasným znamením, že se musíte zajímat o nabídku soukromé vysoké školy. Máme tip na jednu, která nabízí perspektivní obory a její specialitou je výuka na několika výukových pracovištích v různých městech České republiky.

PR článek VŠTE ČB 2 2016

VŠTE letos slaví 10 let. Otevře laboratoře, začne stavět kolej a zahájí provoz Čínského centra

Na padesát akcí zahrnuje celoroční program, který u příležitosti 10 let existence připravila letos pro studenty, zaměstnance i veřejnost Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE), nejmladší veřejná vysoká škola v zemi.

 

Jak získat náskok před svými vrstevníky?

Jak získat náskok před svými vrstevníky?

Není novinkou, že mladí lidé dnes stále hůře shánějí dobrou práci. Proto se volba vysoké školy stala zásadním krokem na cestě k úspěchu. Studentům se neustále připomíná, že by měli během studia získat co nejvíce zkušeností a pracovat na tom, aby získali náskok před svými vrstevníky. Ale jak na to?

Fakulty VŠE otevírají své dveře

Fakulty VŠE otevírají své dveře

Dny otevřených dveří během února a ledna pořádá všech 6 fakult Vysoké školy ekonomické v Praze  pro uchazeče o studium.

PR článek UNOB 1 2016

Navštivte Den otevřených dveří na Univerzitě obrany

Středoškolákům, kteří se ještě plně nerozhodli, jakým směrem se bude ubírat jejich vysokoškolské studium, je určen Den otevřených dveří na Univerzitě obrany. Ve středu 10. února 2016 v Brně seznámí Fakulta vojenského leadershipu a Fakulta vojenských technologií zájemce s nabídkou studia na akademický rok 2016/2017.

 

PR článek UNYP prom contest 1 2016

Za jednu fotku skvělý maturitní ples! University of New York in Prague na něj přispěje 25 000 Kč

Plesová sezóna začíná a s ní i důležitý den v životě mnoha středoškoláků – maturitní ples. Ještě než se v květnu rozběhne kolotoč maturitních zkoušek, je potřeba podstoupit také zkoušku společenskou. Ukázat se svým rodičům, učitelům i spolužákům na reprezentativní akci v tom nejlepším světle. Nikdo ale neříká, že si z maturitního plesu nemůžete udělat i skvělou párty a náležitě si ji užít!

PR článek SCI MUNI hlavní fotografie

10 důvodů, proč se hlásit na Přírodovědeckou fakultu MU v Brně

Chcete se profesně realizovat ve vědě a výzkumu? Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity nabízí špičkové studijní zázemí, vysokou šanci uspět u přijímaček a přímý kontakt s praxí.

pr článek ISIC 1 2016

Jak získáte nový platný ISIC a studentské slevy?

Pokud nechcete nadále přijít o bezpočet (jsou jich tisíce) slev a výhod, které správní studenti využívají po celém světě, mrkněte, jak jednoduše a rychle získat nový průkaz ISIC pro rok 2016.

pr článek Ligs PhD 12 2015

Co znamená titul PhD

Zkratku PhD, latinsky Philosophiae Doctor, můžeme do češtiny přeložit jako doktor filozofie. Titul PhD nahradil dříve užívané tituly CSc. a Dr. a v dnešní době je hojně zastoupený. V současné době představuje jednu z nejvyšších forem vzdělání, je mezinárodně uznávaný a uvádí se za jménem.

pr článek IJV 12 2015

Abychom všem porozuměli

To, že je znalost cizího jazyka v dnešním světě opravdovou nezbytností, není třeba snad ani zmiňovat. Čím dříve začneme s cizím jazykem, tím spíše nám pronikne pod kůži, jenže všichni víme, jak to chodí. Pro studenty základní a posléze střední školy je skoro všechno důležitější, než právě hodiny angličtiny či němčiny. To, že je umění cizího jazyka opravdovou nezbytností se pak většinou dozvídají při prvním pracovním pohovoru. Ovšem nikdy není pozdě začít. Tak proč se do toho nepustit právě teď? Jděte na to chytře a za podpory jazykové školy IJV.

pr článek UNOB 11 2015 STUDENTKA

Dny otevřených dveří na Univerzitě obrany

Středoškolákům, kteří se ještě plně nerozhodli, jakým směrem se bude ubírat jejich vysokoškolské studium, jsou určeny Dny otevřených dveří na Univerzitě obrany. Ve dnech 3. prosince 2015 a 7. ledna 2016 v Brně seznámí Fakulta vojenského leadershipu a Fakulta vojenských technologií zájemce s nabídkou studia na akademický rok 2016/2017 a stejně tak 3. prosince 2015 a 16. ledna 2016 otevře dveře středoškolákům a jejich rodičům také Fakulta vojenského zdravotnictví v Hradci Králové.

vscht-logo-130

Den otevřených dveří VŠCHT Praha

Zveme vás na Den otevřených dveří VŠCHT Praha, která již tradičně otevře své brány budovy A i B. Přijďte se podívat na zajímavé expozice demonstrující obory, které je možné na naší univerzitě studovat a zúčastnit se exkurzí do laboratoří. Poslechněte si přednášky o studiu i jednotlivých fakultách. Ty probíhají ve dvou cyklech v posluchárnách AI a AII. Těšíme se na vás!

pr článek UNYP angee 10 2015

Absolvent UNYP udělal další krok k ochraně vašich domovů

„Brzy budou chytré technologie v podstatě všudypřítomné. Budou se snadno ovládat a budou zcela v souladu s životním prostředím. Budou rozumět našim potřebám, které budou schopny předpovídat. Díky tomu nám ušetří spoustu času i energie a celkově nám usnadní životy. Prvním krokem k této budoucnosti je Angee.“

pr článek vš zdravotnická 9 2015

Staň se zdravotnickým záchranářem! Staň se porodní asistentkou!

Jako jediná soukromá vysoká škola poskytuje Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. v Praze vzdělání v oblasti zdravotnických nelékařských povolání.

pr článek všo 9 2015

Chcete se po škole hlavně uplatnit na trhu práce? Přihlaste se na VŠO. Jde to až do konce září

Vysoká škola obchodní v Praze již 15 let vychovává odborníky zejména na oblast cestovního ruchu a letecké dopravy. Studenti zde absolvují prakticky založené předměty i povinnou praxi, škola spolupracuje s mnoha firmami a založila i Kariérní centrum. To vše VŠO dělá pro uplatnění svých absolventů.

pr článek Cambridge Business School 9 2015 logo

Jak se stát dobrým manažerem

Mít na vizitce uvedenou pozici „manager“ je v dnešní době obvyklou záležitostí. Jak se ale stát tím opravdu dobrým a efektivním, nejlepším z nejlepších, zůstává často pro mnohé nezodpovězenou otázkou.

pr článek mendelu icv 2. kolo přijímaček 6 2015

Nepovedly se vám přijímačky na VŠ? Nezoufejte a zkuste to znovu!

Mendelova univerzita v Brně, Institut celoživotního vzdělávání vypisuje 2. kolo přijímacího řízení pro bakalářské i navazující magisterské studijní programy. Přihlášky přijímáme do 31. 7. 2015. Více informací na http://icv.mendelu.cz/studium/25417-prehled-studijnich-programu

pr článek všz 6 2015

Staň se zdravotnickým záchranářem! Staň se porodní asistentkou!

Jako jediná soukromá vysoká škola poskytuje Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. v Praze vzdělání
v oblasti zdravotnických nelékařských povolání.

pr článek Akademie Sting Studuj FEST! 6 2015

Studuj FEST! Festival AKADEMIE STING

Zveme vás na Festival AKADEMIE STING nabitý zajímavým programem, s kvalitním obsazením, mimořádnou atmosférou a osobním přístupem.  Studuj FEST! nabízí také soutěž o free passy v hodnotě 100 000 Kč. Představujeme vám studium jako festival, který vám změní život. A to FEST!

AAUNI logo 150

Úspěchy Anglo-americké vysoké školy v Praze

ANGLO-AMERICKÁ VYSOKÁ ŠKOLA, o.p.s., (AAVŠ) je nejstarší soukromou vysokou školou v ČR. Poskytuje kvalitní vysokoškolské vzdělání v anglickém jazyce.

pr článek všb 6 2015

Absolventi VŠB-Technické univerzity Ostrava nemají problém při hledání práce v oboru!

Technické vzdělávání se vyplácí. To vědí absolventi technických oborů, po kterých je dlouhodobě vysoká poptávka. VŠB-TUO každoročně přivádí na pracovní trh specialisty na přesné strojírenství, informační technologie, energetiku, ekonomii, biotechnologie, ochranu osob nebo oblast stavebnictví. A ve svých oborech práci hledají snadno. Atraktivní jsou také nástupní platy absolventů technických oborů, které podle výzkumů mezi absolventy dohání např. platy právníků.

pr článek laboratvor.cz 6 2015

Směr budoucnost

Zajímá tě jaký bude svět zítřka?

Chceš studovat v nejlepších podmínkách, a stále nevíš, která vysoká škola je pro tebe ta pravá?

Fakulta technologická  je  jedinečným místem k tomu, aby ses stal někým, kdo dokáže úžasné a velké věci. Někým užitečným a potřebným. Zkrátka  superhrdinou běžného dne.

Stačí, když se přihlásíš a ukážeš, co v tobě je. Šanci určitě dostaneš. Více informací najdeš na laboratvor.cz

pr článek VŠO 4 2015

VŠO již 15 let vede studenty k úspěšné kariéře

Vysoká škola obchodní v Praze otevírá nový atraktivní obor Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy. Jedná se už o pátý bakalářský program, který propojuje kvalitní výuku s odbornou praxí. Jako na málokteré škole zde studenti získají kontakty na své budoucí zaměstnavatele již během studia.

pr článek Akademie sting 4 2015 ocenění nejlepší škola roku

AKADEMII STING nejlepší soukromou vysokou školou v ČR

Soukromá vysoká škola AKADEMIE STING získala v hodnocení vysokých škol nejvyšší ocenění. Nejstarší soukromá vysoká škola v Brně se tak může prezentovat jako Nejlepší soukromá vysoká škola v České republice. Přihlášky na ni lze podávat až do 31. 7. 2015.

pr článek UNYP dny otevřených dveří 4 2015 logo 120 čtverec

Den otevřených dveří UNYP v Brně a Plzni

Tým poradců a profesorů z University of New York in Prague (UNYP) přijíždí do Brna setkat se se zájemci o studium na této prestižní univerzitě. Přednášky se konají dne 21. dubna v plzeňském hotelu Courtyard by Marriot, Sady 5. května 57  a 23. dubna 2015 v brněnském hotelu Grandezza, Zelný trh 314/2.  První část proběhne vždy od 16:00-18:00, druhá naváže od 18:00-20:00.

pr článek VŠFS GMC 3 2015

Manažerská soutěž pomůže ctižádostivým vyniknout

Účast v prestižní mezinárodní soutěži Global Management Challenge (GMC), kterou v Česku organizuje Vysoká škola finanční a správní, je cestou, jak nastartovat svoji kariéru.

pr článek SVŠES 3 2015 logo

Soukromá vysoká škola ekonomických studií

Umíte si vybrat vysokou školu? Víte, jak probíhá akreditační řízení? Kde zjistíte potřebné informace?

pr článek VŠTECB únor 2015

VŠTE je technickou Fakultou roku, rozhodli studenti

Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická se stala Fakultou roku v kategorii Technika – veřejné a soukromé školy. O pořadí v soutěži, pořádané Českou studentskou unií, rozhodují svými hlasy sami studenti. Za VŠTE se umístila Vysoká škola logistiky z Přerova a Fakulta aplikovaných věd ZČU v Plzni. Hlasování probíhalo od 15. listopadu 2014 do 15. ledna 2015 a celkem se v něm objevilo 33 technických vysokých škol.

pr článek ft utb 2 2015

Víš, co dělá superhrdina, když neví?

Určitě tě někdy napadlo, že jsou situace, kdy by si ani Superman nebo Spiderman nevěděli rady? V našem světě je mnoho problémů, na něž jsou laserový zrak a pavučiny krátké. Co by v takové situaci superhrdinové asi dělali?

pr článek všmiep leden 2015

Vybírejte vysokou školu podle referencí

VŠMIEP se specializuje na tři základní obory a těmi jsou ekonomika, IT a právo. Studovat lze v denní i kombinované formě. Všem, kteří se rozhodují studovat VŠ doporučujeme navštívit den otevřených dveří.

pr článek 12 2014 aauni

Novinky na Anglo-americké vysoké škole v Praze

Anglo-americká vysoká škola v Praze, instituce, která již 25 let poskytuje prvotřídní soukromé vzdělávání, hrdě oznamuje, že se do konce roku 2014 stěhuje do prostorů paláce Thurn-Taxisů.

všpj logo

Na Vysoké škole polytechnické Jihlava vznikla aplikace pro porotce, automatizace minipivovaru i 3D LED krychle

V červnu a září tohoto roku probíhaly na Vysoké škole polytechnické Jihlava státní závěrečné zkoušky včetně obhajob bakalářských prací. Ne jinak tomu bylo na katedře elektrotechniky a informatiky, kde své bakalářské práce obhajovali studenti oborů Počítačové systémy a Aplikovaná informatika.

pr všo 8 2014 logo 120

VŠO – přímá linka k úspěšné kariéře

Studium, které vás bude bavit a zároveň odstartuje váš úspěch. Může se to zdát nereálné, ale na Vysoké škole obchodní je to skutečnost. Pomáhá studentům získat praxi již při studiu, aktivně se zapojuje do dění v oboru a přednášky obohacuje výstupy zkušených odborníků a známých osobností.

pr článek JČU přírodovědecká fakulta mechatronika 6 2014

Mechatronika - moderní technický obor

MECHATRONIKA je unikátní technický obor Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity a firmy Robert Bosch.

PR článek VŠPJ 6 2014 logo 100

Ideální životopis absolventa - Bc. s dlouhodobou praxí

Požadavkem většiny zaměstnavatelů v dnešní době je přijímat zaměstnance s praxí. Z tohoto důvodu mají absolventi škol zhoršený vstup na pracovní trh. Ne však absolventi Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ), kde dlouhodobé odborné praxe jsou již součástí bakalářského studia.

pr článek ÚJOP 5 2014 logo 150

Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu a teď přemýšlíte, co dál?

Pomůžeme vám připravit se na další kolo přijímacích zkoušek! POZOR! Pokud jste čerstvý maturant, máte možnost studovat v akreditovaném pomaturitním kurzu stále s výhodami studenta!

pr unyp

Prestižní americké vzdělání v Praze

University of New York in Prague je přední a největší soukromá vysoká škola v České republice, která nabízí studium v anglickém jazyce. Studenti z celé řady zemí se zde připravují na svou úspěšnou mezinárodní kariéru. UNYP nabízí americký čtyřletý program na bakalářské úrovni ve spolupráci se State University of New York/Empire State College. Dále nabízí tříletý evropský bakalářský program akreditovaný Ministerstvem školství ČR. Studenti se mohou rozhodnout pro tzv. “dual degree”, ve kterém mohou získat oba diplomy současně.

pr článek ff uk únor 2014 logo 120

Za vzdělání můžete platit, ale koupit si ho nelze

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze nastupuje do nového období pod vedením děkanky doc. Mirjam Friedové, Ph.D. – a bude o nás slyšet. Jsme si vědomi odpovědnosti, kterou neseme spolu s dalšími univerzitami, a jsme na ni hrdí.

Studium politiky a ekonomiky v době globalizace

Studium politiky a ekonomiky v době globalizace

Transformace moderní společnosti v druhé polovině 20. století s rozvojem mezinárodního obchodu a internacionalizace našich ekonomik změnila způsob, jakým jsme chápali podnikání. Nicméně proces mezinárodní ekonomické integrace má účinky, které jsou nad rámec čistě ekonomický a má hluboký dopad v našem pojetí politiky.

pr článek 1 2014 všo obrázek 120

Vysoká škola obchodní v Praze: Když chcete studovat a uspět

Hledáte renomovanou vysokou školu, která vám otevře dveře k úspěšnému podnikání i uplatnění na pracovním trhu? Školu, která své absolventy připravuje především po praktické stránce? Pokud vás zajímá cestování a vše, co s ním souvisí, je Vysoká škola obchodní v Praze tou správnou volbou.

Přemýšlíte o nástupu na vysokou školu, ale nejste si jisti s výběrem?

Přemýšlíte o nástupu na vysokou školu, ale nejste si jisti s výběrem?

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva se specializuje na tři základní obory, které jsou v dnešní době těsně spjaté a těmi jsou ekonomika, IT a právo. Studovat lze v denní i kombinované formě. Všem, kteří se rozhodují studovat VŠ doporučujeme navštívit den otevřených dveří.

PR článek LA leden 2014 budova 120

LITERÁRNÍ AKADEMIE NABÍZÍ PŘÍLEŽITOST STUDOVAT VYSOKOU ŠKOLU JIŽ OD ÚNORA

Chcete uplatnit své schopnosti v televizi, rozhlase či reklamě? Věnovat se PR? Stát se dramaturgem či spisovatelem? Ideální příležitost. Literární akademie otevírá ročník oborů Literární tvorba a Mediální tvorba již v únoru 2014.

článek stáhněte si aplikaci adresář škol 10 2013

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

Pokud se rozhodujete kam po maturitě, uvažujete o jazykovém kurzu nebo autoškole, bude se vám hodit kompletní přehled škol. Teď je můžete mít vždy aktualizované ve svém telefonu. Stáhněte si zdarma novou aplikaci Adresář škol. Ke stažení na Google play.

Uznávaná hodnota amerického vzdělávání v Praze a Střední Evropě

Uznávaná hodnota amerického vzdělávání v Praze a Střední Evropě

Systém amerického vysokoškolského vzdělávání má určité rysy, díky nimž se odlišuje ve srovnání s nabídkou univerzit na rozvojových trzích. Dobrá americká instituce se soustředí na rozvoj kritického myšlení studentů, nabízí skutečně interaktivní a malé třídy (zejména co do srovnání s evropskými vysokými školami).

pr článek VŠZDRAV logo 120

Investice do vzdělání nesou nejvyšší úrok

Vysoká škola zdravotnická, o.p.s.: studujte na vysoké škole s tradicí od r. 2005 v akreditovaném tříletém bakalářském studiu v nelékařských zdravotnických oborech.

článek soutěže diplomové práce 9 2013

Studentské soutěže a ceny: soutěžte (nejen) s diplomkami!

K úspěšnému zvládnutí a zakončení studia nepotřebujete jen projít řadou zkoušek a testů, ale napsat také množství prací a hlavně tu závěrečnou. Investovaný čas a energie se však nemusí zúročit jen ve známkách a diplomu. Pro studenty je otevřena řada soutěží, které mohou vynést publikování práce nebo odměnu, často finanční. Měli byste zájem? Čtěte dál.

Nová šance ke studiu mezinárodního obchodu a médií

Nová šance ke studiu mezinárodního obchodu a médií

Metropolitní univerzita Praha otevírá od října 2013 dva nové studijní obory v prezenční formě studia. Jedná se o magisterský obor Mediální studia a bakalářský obor vyučovaný v angličtině International Business. Přihlášky můžete podávat až do konce září 2013.

PR když se chcete učit od úspěšných VŠO

Když se chcete učit od zkušených a úspěšných

JUDr. Josef Šesták patří k renomovaným odborníkům s bohatou praxí. ČSA zasvětil 25 let svého profesního života, je držitelem titulu Manažer roku ČR. Dnes své zkušenosti předává studentům předmětů Letecká doprava a Ekonomika cestovního ruchu VŠO v Praze.

PR VŠFS 8 2013

Student rovná se klient. Na Vysoké škole finanční a správní vědí, co to znamená.

Kam na vysokou? Tuto otázku si klade každý student minimálně jednou za život. Vysoká škola finanční a správní nabízí svým studentům nádech „jedinečnosti“!

 

logo aauni 100

Kvalitní vzdělání na Anglo-americké vysoké škole v Praze

Při rozhodování o dalším studiu zvažte všechny související okolnosti. V úvahu berte prestiž VŠ, pravděpodobnost úspěchu u přijímaček, dostupnost studia a především vše, co konkrétní škola nabízí. V tomto ohledu má jasný náskok první zahraniční soukromá VŠ u nás, Anglo-americká vysoká škola (AAVŠ), která v Praze působí od roku 1990.

BIVŠ

BIVŠ

Výuka v Bankovním institutu vysoké škole není koncipována pouze akademicky. Vysoká škola dbá také na to, aby její absolventi byli co nejlépe připraveni pro svou budoucí praxi. Proto cíleně buduje dlouhodobé a oboustranně výhodné partnerské vztahy organizacemi, které jsou profesně spjaty s vyučovanými obory.

Studium pro uplatnění v civilním letectví

Studium pro uplatnění v civilním letectví

Vysoká škola obchodní v Praze otevřela nový bakalářský obor – Letový provoz, který nabízí teoretické vzdělávání v širším záběru a na jehož formulování spolupracovaly organizace napříč celým spektrem civilního letectví. Absolventi tak získají způsobilosti pro řadu profesí a výkonných manažerských pozic v organizacích civilního letectví.

Anglo-americká vysoká škola nabízí speciální system prospěchových stipendií

Anglo-americká vysoká škola nabízí speciální system prospěchových stipendií

Anglo-americká vysoká škola (AAVŠ), sídlící již po dvě desetiletí v Praze na Malé straně, je nejstarší soukromou vysokou školou v České republice. Vyučovacím jazykem ovšem, jak už název napovídá, je angličtina.

pr VŠMIEP květen 2013

Soukromé vysoké školy

V Čechách se stále ještě občas setkáváme s názorem, že soukromé vysoké školy nedosahují takových kvalit jako školy státní a nároky na jejich studium nejsou tak vysoké. Jak je to se studiem na soukromých vysokých školách hodnotí Radek Řechka, kvestor a ředitel Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva (www.vsmiep.cz).

Proč si vybrat právě BIVŠ

Proč si vybrat právě BIVŠ

 

Bankovní institut vysoká škola, a.s. poskytuje kvalitní vzdělání v oblasti bankovnictví, financí a IT. Nabízí bakalářské a magisterské programy v denním a kombinovaném studiu. Vznikl jako první soukromá vysoká škola v ČR. Absolventi nacházejí velmi dobré uplatnění zvláště ve finančním a IT sektoru.

 

PR VŠO rektorka slavnostní slib

Rektorka, která studentům rozumí

Vysoká škola obchodní v Praze má od listopadu 2012 novou rektorku – Prof. Ing. Jaroslavu Durčákovou, CSc. Jejím cílem je posílit pozici VŠO na čele žebříčku nejlepších soukromých vysokých škol. K jejím prioritám patří rozvoj mezinárodní spolupráce školy, akreditace nových oborů, angažmá špičkových pedagogů, propojení s odbornou praxí.

články anketa seminárky spokojenost studentů vš

Jsou studenti VŠ spokojeni se školou? Máme odpovědi z první ruky

V předchozích dílech našeho seriálu sestaveného z odpovědí z ankety na www.Seminarky.cz jste se dozvěděli, jaké jsou tipy současných vysokoškolských studentů pro zdolání přijímaček a úspěšný první rok na škole. Nakonec nás zajímalo, jak jsou se svým studiem spokojení a co vidí jako jeho výhody nebo naopak nevýhody. Pokud uvažujete o studium na vysoké škole, můžete z jejich zkušeností načerpat inspiraci, na co všechno si dát při výběru školy nebo oboru pozor.

 

PR článek VŠO 2013

Cestovní ruch a letecká doprava – perspektivní obory

Studium praktických disciplín s profesionály z praxe. Moderní prostředí v centru Prahy. Přiměřené školné. Ideální podmínky pro skloubení studia a práce. Dobré uplatnění na trhu práce. Mezinárodní renomé školy. To vše naleznete na VŠO v Praze.

University of New York in Prague: Nejen studium, ale příprava na život

University of New York in Prague: Nejen studium, ale příprava na život

Učit se nemusí znamenat jen biflování teorie. Správně se ptát, být kritický, obhajovat své názory a přijímat názory odlišné... to je americký styl výuky. Na University of New York in Prague jste hodnoceni i za způsob diskuze a věcné argumentace nad danou problematikou nebo práce v týmu.

Vyzkoušejte si přijímací testy na desítky fakult zdarma!

Vyzkoušejte si přijímací testy na desítky fakult

Chcete si zdarma vyzkoušet přijímačky z minulých let? V naší databázi testů si můžete zdarma stáhnout varianty testů z minulých let a podívat se na varianty, které nabízejí samotné vysoké školy prostřednictvím aktualizovaných odkazů. A to pěkně pohodlně na jednom místě zde.

článek jak správně citovat seminarky.cz

Jak správně citovat

Seminární práce obvykle nevisí ve vzduchoprázdnu, ale využívá informace, argumenty nebo názory získané z dalších zdrojů. Dobrá práce s odkazy na literaturu a citacemi je nejen klíčovou součástí autorské etiky a formálních publikačních zásad, ale dokonce nám ji ukládá i zákon. Než svoji seminárku odevzdáte, přesvědčte se proto, že je dokonalá i v tomto směru. Společně s portálem www.Seminarky.cz vám poradíme, jak na to.

pr článek UPOL 2 2012

Odbornost a kreativita. Studium na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Katedra výtvarné výchovy sídlí v Olomouci v budově Uměleckého centra UP, nazývaného také Konvikt. Studenti a studentky tak vstupují do kreativního celku, který/é spojuje umělecké a uměnovědné studijní programy pedagogické a filozofické fakulty. Velkorysý prostor a zázemí katedry ideálně podporuje studentskou tvorbu, tvůrčí rozlet a nabízí vzdělávání na vysoké odborné úrovni. Katedra výtvarné výchovy otevírá studijní obory jak v bakalářském, tak magisterském a doktorském studijním programu. Dvouoborové studijní obory lze volně kombinovat s obory ostatních kateder a fakult.

 

Článek vedení 5 soukromých vysokých škol medailon duben 2011

Pět rozhovorů s vedením soukromých vysokých škol

Dr. Bohuslava Šenkýřová, rektorka Vysoké školy finanční a správní, prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc., rektor Metropolitní univerzity Praha, Ing. Marek Beránek, ředitel Unicorn College, doc. RNDr. Josef Benda, CSc., prorektor Bankovního institutu vysoké školy a prof. Ing. Milan Žák, CSc., rektor Vysoké školy ekonomie a managementu, odpovídali na naše otázky k soukromým vysokým školám a vývoji vysokého školství. Rozhovor si můžete přečíst také v dubnovém čísle časopisu KamPoMaturitě.CZ (zdarma si jej stáhnete zde).

Články - akademický slovníček pojmů

Akademický slovník

Pletou si vaši příbuzní zkoušku se zápočtem? Jaký je rozdíl mezi programem a oborem? Najděte všechny záludnosti v našem akademickém slovníčku v tomto článku nebo na http://vysokeskoly.com/akademicky-slovnicek-pojmu/
Zvolte stranu: 1-100 | 101-197

Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit