Adresáře škol

VysokeSkoly.com od roku 2003 přinášejí kompletní adresáře vysokých škol.

V roce 2010 získaly  nový vzhled, nové funkce, aktualizovaly se sesterské adresáře VyssiOdborneSkoly.com, JazykoveSkoly.com a vznikly nové adresáře StredniSkoly.com, ZakladniSkoly.com a UcebniObory.com. V roce 2011 se přidaly Autoskoly.com, v roce 2012 souhrnný AdresarSkol.cz. Na podzim 2015 získal adresář VysokeSkoly.com novou tvář, redesignem prošly v roce 2017 také zbylé adresáře. Dalším vylepšením procházejí adresáře v roce 2024.

 

Na www.VysokeSkoly.com můžete vyhledávat:

 • školu podle typu (veřejná, soukromá státní), kraje, s přehledným našeptávačem

 • fakultu podle zaměření, kraje, názvu

 • program nebo obor podle typu (bakalářský,…), formy studia (prezenční, kombinovaná), jazyka výuky, zaměření

V detailu každé školy najdete všechny důležité kontakty, přehled vyučovaných oborů s možností dalšího třídění a informacemi o přijímačkách, podání přihlášek, dnech otevřených dveří a další data.

 

Čím se lišíme od ostatních adresářů vysokých škol?

 • přečtete si náplně jednotlivých programů a oborů

 • zjistíte statistiky úspěšnosti přijetí

 • ověříte si nezaměstnanost absolventů dané fakulty

 • jednoduše zjistíte datum, do kdy musíte podat přihlášku

 • dozvíte se aktualizovaná data dnů otevřených dveří

 • máte přehled o obsahu přijímacích zkoušek

 • najdete a vyzkoušíte si testy přijímaček z minulých let

 • srovnáte si školy podle výše školného

 • porovnáte si vybrané obory podle zvolených charakteristik

 

Zdroje dat

Informace o pravděpodobnosti přijetí čerpáme z dat analytického oddělení MŠMT https://dsia.msmt.cz//vystupy.html (počty živých přihlášených, počty přijatých, občané ČR).

Nezaměstnanost absolventů vychází z dat, která nám poskytlo SVP (http://www.strediskovzdelavacipolitiky.info). V roce 2013 byla dostupná pouze data za celé školy, nikoliv jednotlivé fakulty.
Míra nezaměstnanosti absolventů je podílem počtu nezaměstnaných k celkovému počtu absolventů bez těch, kteří pokračují ve studiu. V tomto případě se jedná o vážený průměr míry nezaměstnanosti z dubna daného roku a září předchozího roku a týká se absolventů, kteří ukončili studium v období půl až jeden rok před dubnem nebo zářím příslušného roku.

Počet studentů přebíráme ze statistiky MŠMT (F21, studenti podle vysoké školy/ fakulty, stav SIMSu k 23. 1. 2023) https://dsia.msmt.cz/vystupy/vu_vs_f2.html

Všechny uvedené programy a obory jsou převzaty z přehledu akreditovaných studijních programů VŠ (https://regvssp.msmt.cz/registrvssp/csplist.aspx), případně upravené o informace ze strany jednotlivých škol a s informací, zda se program/obor v daném roce otevírá.

Fotografie budov škol: Fotografie ze zdrojů jednotlivých škol, fakult, ústavů a institutů, Wikipedia, mapy Seznam.cz a Google

Data aktualizujeme již od listopadu!

 

Chcete být informováni o změnách, dočíst se zajímavosti z jednotlivých oborů a škol? Zaregistrujte se jako odběratelé novinek nebo si nás přidejte k oblíbeným na Facebooku – Adresáře škol

 

Kdo jsme? AMOS - Centrum vzdělávání

Jsme na trhu vzdělávání od roku 1998