VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Design and Programming of Embedded Systems (1801T046)

Studijní program: Informatics (N1801)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Obor je zaměřen na konstrukci či´slicových systémů obsahuji´ci´ch softwarové a hardwarové složky, se zvláštni´m důrazem na vestavné systémy a systémy a si´tě na čipu (SoC a NoC). Významná část výuky je věnována návrhu, testováni´ a analýze na systémové úrovni. Znalosti nižši´ch úrovni´ abstrakce jsou doplněny a prohloubeny, spolu s při´slušnými metodami inženýrské práce. Obor je vystavěn na základu teorie systémů, které jsou spolu s potřebnými základy diskrétni´ matematiky a kombinatorické optimalizace položeny v prvém ročni´ku. Takové základy dávaji´ absolventům komparativni´ výhodu nejen v systémovém návrhu a analýze, ale i ve formálni´ verifikaci, která se zači´ná stále vi´ce v průmyslu prosazovat. Následuji´ci´ výuka je pak aplikačni´ a přecházi´ do projektů zejména v posledni´m ročni´ku. Získané dovednosti a znalosti: Absolventi oboru Návrh a programováni´ vestavných systémů zi´skaji´ znalosti o návrhu, modelováni´ a verifikaci či´slicových a vestavných systémů, tedy o konstrukci systémů zadaných vlastnosti´ (pracuji´ci´ch v reálném čase, navržených pro specifické aplikačni´ oblasti, odolných proti poruše, bezpečných při poruše), dále o návrhu a vyhodnoceni´ systémové architektury na modelech, návrh systémů na čipu (SoC) a na programovatelném hardware (SoPC, FPGA). K tomu slouži´ znalosti o souběžném návrhu programového a technického vybaveni´, architektur a vlastnosti procesorů, dále návrh či´slicových obvodů, užiti´ makrobloků (IP jader), simulace a verifikace či´slicových systémů na všech úrovni´ch. Popis uplatnění v oboru: Hlavni´m ci´lem oboru a jeho změn je posi´leni´ návaznosti na rychle se rozvi´jeji´ci´ požadavky z praxe, tak aby absolventi nalezli uplatněni´ v široké škále firem, které se zabývaji´ návrhem či´slicových obvodů, systémů s hardwarovou a softwarovou složkou, vestavných systémů, mobilni´ch zaři´zeni´, čipových karet, apod., a to jako systémovi´ architekti, verifikačni´ inženýři, návrhovi´ inženýři, či softwarovi´ inženýři pro konkrétni´ aplikace s mikroprocesory a systémy reálného času. Na těchto pozici´ch maji´ výhodu před absolventy bakalářského studia (i čtyřletými) di´ky znalostem systémového návrhu, metodám práce na velkých projektech a hlubši´m znalostem verifikace.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 13.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 13. 11. 2021 a 13. 1. 2022 https://fit.cvut.cz/dod

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 10. 6. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://fit.cvut.cz/cs/uchazeci/prijimaci-rizeni/bakalarsky-studijni-program

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 4. 2021, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
InformaticsFakulta informačních technologiíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta informačních technologií
Telefon: 224 359 827
Fax: 224 354 859
Web: www.fit.cvut.cz
E-mail: dotazy@fit.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 33 300 Kč; podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit