VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Biomechanika ()

Studijní program: Biomechanika (P3919)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Biomechanika je interdisciplinární vědní obor, který se na základě detailních znalostí anatomie a biochemie relevantních procesů zabývá mechanickou strukturou, mechanickým chováním živých systémů a jejich vzájemnými mechanickými interakcemi. Hlavními teoretickými cíli jsou formulace zákonitostí obecně platných jak na úrovni buněčné a orgánové tak i na úrovni individua. Biofyzikální a inženýrský metodologický přístup k řešení úloh je podpořen vysokou úrovní znalostí biologického charakteru. Výzkum probíhá na různých rozlišovacích úrovních, od mikrobiomechaniky (úroveň buňky) až po živé makrosystémy (např. Biomechanika člověka). S aplikacemi biomechaniky je možné se setkat v celé řadě oblastí vědy a profesních činností. Takto pojatou biomechaniku lze využít nejen v oblasti základního výzkumu, ale i v celé řadě profesních činností – např. v rehabilitační medicíně, ergonomii, forenzním a biomedicínském inženýrství, sportu apod. Školicí pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR umožňují interdisciplinární vzdělávání v doktorském studiu v širokém měřítku a ve směru dané aplikace. Studijní program studentů je silně individualizovaný podle potřeb zvoleného tématu a zaměření. V průběhu studia je akcentována samostatná badatelská činnost studenta v kontextu součinnosti týmové spolupráce školícího pracoviště. Experimentální zázemí je zajišťováno laboratořemi příslušných školicích pracovišť. Publikační činnost se realizuje v renomovaných vědeckých časopisech a aktivní účast na kongresech je součástí doktorského studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 15. 1. 2022 https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=info_fakulta&fak=11130

Obsah přijímaček:
Informace o doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 8. - 9. 6. 2022 Mgr. 10. - 14. 6. 2022. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc., Mgr. 28. 2. 2022, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, 2. lékařská fakulta
Telefon: 224 435 831
Fax: 224 435 820
Web: http://www.lf2.cuni.cz
E-mail: prijimacky@lfmotol.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 43 500 Kč všeobecné lékařství, bakalářské programy 35 000 Kč za semestr. Podrobnosti https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit