VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učitelství tělesné výchovy a vojenské tělovýchovy pro střední školy (N0114A300047)

Studijní program: Učitelství tělesné výchovy a vojenské tělovýchovy pro střední školy (N0114A300047)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Pedagogické (Lékařské )

Náplň programu/oboru:
Studijní program je uskutečňován bez specializace, v kombinované formě studia je kód 0114TA30A30. Studijní program je kombinaci tělesné výchovy s vojenskou tělovýchovou. Absolventi jsou připravováni se zaměřením na vědní obory Kinantropologie tak, aby je dokázali především pedagogicky uplatnit v oblasti vojenské tělovýchovy. Studijní program vychází z poměrně širokého spektra vědních oborů zaměřených na oblast života společnosti, která se tradičně nazývá tělesnou výchovou a sportem, a které jsou pro vzdělání kvalifikovaného pedagoga ve výše uvedené oblasti nezbytné. Jedná se o humanitní vědní obory (filosofie a historie sportu), obory společensko-vědní (psychologie, sociologie a pedagogika sportu), soubor spíše biomedicínských oborů (anatomie, biomechanika, zátěžová fyziologie), disciplíny mezioborové (antropomotorika, zdatnost a zdravý životní styl, výživa člověka) Výčet oborů doplňuje didaktika sportu obecně, didaktiky stěžejních sportovních aktivit a didaktika vojenské tělovýchovy. Studenti se přiměřenou mírou podílejí na vědeckých a didaktických činnostech v rámci struktury FTVS UK a útvarech a zařízeních resortu Ministerstva obrany. Absolvent studijního programu Učitelství tělesné výchovy a vojenské tělovýchovy pro střední školy umí realizovat, plánovat, a koordinovat pohybové a sportovní aktivity různých věkových a sociálních skupin populace s ohledem na jejich potřeby a místní podmínky. Osvojené poznatky, syntetické učební výstupy rozvinuté do profesních kompetencí dokáže tvůrčím způsobem uplatnit u různých druhů vojsk v resortu Ministerstva obrany a ve výkonu povolání instruktora, trenéra, lektora, organizátora ve sportovních klubech, tělovýchovných zařízeních, fitness centrech, cestovních kancelářích, kulturních a rekreačních centrech volného času, obecních úřadech apod.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.6.2023


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 27.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 27. 1. 2023 https://ftvs.cuni.cz/FTVS-2638.html

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. talentové zkoušky 23. - 24. 4. 2022, písemné zkoušky 1. - 3. 6. 2022. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2022, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu
Telefon: 220 172 075
Fax: 242 454 720
Web: http://www.ftvs.cuni.cz
E-mail: prijimacky@ftvs.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Fyzioterapie 35 000 Kč, ostatní programy 29 000 Kč, podrobnosti https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit