VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Kulturní historie (7105T036)

Studijní program: Historické vědy (N7105)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
V navazujícím stupni si zvolíš jeden ze dvou modulů, kterým se budeš chtít věnovat. Modul stavební historie tě směřuje především na problematiku historické architektury, péče o nemovité památky a jejich výzkum. Předměty tohoto modulu jsou zaměřeny na problematiku vývoje architektury, stavebních technologií a konstrukcí, základní problematiku historických stavebních materiálů a též základních přístupů k rekonstrukcím památek. Modul kulturní dědictví vede absolventa k péči o movitý památkový fond a jeho výzkum. Vyučované předměty jsou tvořeny sérií teoreticky zamřených kurzů věnovaných restaurování památek, prezentaci kulturního dědictví a vybraným okruhům z dějin umění, které zásadním způsobem rozvíjejí a doplňují znalosti z bakalářského stupně studia. Teoretická výuka je doplněna odbornými workshopy, exkurzemi a praxí, které doplňují a prohlubují znalosti studentů a přibližují jim reálné podmínky každodenní praxe Co budeš, až dostuduješ? Odborník v oblasti kulturní historie. Plnohodnotný historik, památkář, badatel atp. Budeš mít přehled o dějinném vývoji a o dějinách kultury obecně. Budeš vědět, co dělat s archiváliemi a s hmotnými prameny tak, abys mohl po ukončení studia plynule nastoupit do praxe. Památkový fond severozápadních Čech prošel složitou historií zejména ve 20. století. Tato jedinečnost je posluchačům během studia neustále předávána. Každý absolvent proto prokazuje nadstandardní znalosti v oblasti ochrany památek, postupů při jejich dokumentaci. Zároveň je vybaven i potřebnými schopnostmi prezentace významu a hodnoty památkových objektů. Co s tímhle studiem můžeš dělat? Uplatníš se v památkové péči, v archivech, a na dalších pracovištích zaměřených na historický výzkum či dokumentaci, v kulturních a osvětových institucích a ve státní správě, a to na postech odpovídajících magisterskému stupni vysokoškolského vzdělání.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 27.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 27. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. původně 1. - 5. 6. 2020, přijímací zkoušky pro rok 2020 prominuty. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, prodloužení termínu pro 1. kolo do 30. 4. 2020, 2. kolo 28. 8. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Historické vědyFilozofická fakultaUniverzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad LabemPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Filozofická fakulta
Telefon: 475 286 466
Web: http://ff.ujep.cz/
E-mail: studijni.ff@ujep.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 12 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.ujep.cz/cs/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://skm.ujep.cz/

Menza: http://skm.ujep.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit