VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Povrchová ochrana stavebních a konstrukčních materiálů (B0531A130013)

Studijní program: Povrchová ochrana stavebních a konstrukčních materiálů (B0531A130013)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Charakteristika oboru: Příprava budoucích odborníků pro pozice středního managementu a technických pracovníků pro firmy zabývající se výrobou a zpracováním stavebních a konstrukčních materiálů a specialit vyžaduje interdisciplinární přípravu s akcentem na nauku o materiálech. Vedle základních znalostí chemie (anorganická, organická, fyzikální, analytická) jsou požadovány znalosti a dovednosti základů chemie a fyziky keramických, polymerních, kovových a skelných materiálů s důrazem na jejich využití pro konstrukce a stavební hmoty. Dále jsou to znalosti využívání výpočetní techniky, příprava prezentací a projektů. Další oblastí vzdělávání je ekonomika a management s ohledem na potřeby průmyslu. Nedílnou součástí přípravy je rovněž rozvíjení komunikačních dovedností a problematika jednání s lidmi. Významnou součástí vzdělávání je také jazyková příprava v anglickém jazyce. Profil a uplatnění absolventa: Značný důraz je kladen na získání chemických a fyzikálních znalostí a dovedností týkajících se materiálů a jejich vlastností z oblasti konstrukcí a stavebních hmot. Znalost charakterizace materiálů, včetně instrumentálních metod a znalosti způsobů hodnocení kvality. Zvládnutí problematiky procesů a aparátů ve výrobě a zpracování stavebních hmot. Znalost toxikologických, ekologických a bezpečnostních rizik ve vztahu k chemickým látkám i technologiím výroby. Studenti získají perspektivní interdisciplinární vzdělání v oblasti materiálů určených pro aplikace ve stavebnictví. Skloubením technického a ekonomicko-manažerského vzdělání, doplněného o adekvátní úroveň počítačové erudice, znalosti informačních systémů, jazykové přípravy, rozvoje komunikačních dovedností a vedení lidí, získají kvalifikační předpoklady pro výkon řady funkcí a činností na úrovni středního managementu. Absolventi bakalářského studijního programu naleznou uplatnění jako kvalifikovaní odborní a techničtí pracovníci při řízení a kontrole procesů ve výrobě zpracování stavebních materiálů. Do této kategorie spadají firmy zabývající se výrobou běžných stavebních materiálů, ale i výrobci a zpracovatelé skla, polymerních, kovových a kompozitních materiálů, jako i firmy zabývající se povrchovou úpravou materiálů a výrobou nátěrových hmot. Absolvent je rovněž schopen samostatné rešeršní a administrativní činnosti spojené s dokumentací v oblasti vývoje nových či modifikovaných materiálů. Vzhledem k osvojení syntetického a technického myšlení může absolvent po krátkém zapracování nalézt uplatnění i v jiných technických oborech.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 10.9.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 27. 1. a 10. 2. 2021 https://fcht.upce.cz/fcht/studium/den-o-dveri.html

Obsah přijímaček:
Bez přijímací zkoušky. Podrobnosti http://evolupce.cz/fakulty/fcht/informace#krok-5

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 30.6.2021

Pozn. k přihláškám: Bc. prodlouženo do 30. 6. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická
Telefon: 466 037 302
Fax: 466 037 068
Web: http://www.upce.cz/fcht/index.html
E-mail: studijni.fcht@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia. https://www.upce.cz/studium/poplatky.html

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit