VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Digitální historické vědy ()

Studijní program: Digitální historické vědy ()

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní (Technické)

Náplň programu/oboru:
Absolvent bakalářského studia Digitální historické vědy je schopen propojit a synergicky využít nejnovější poznatky z oblasti jednotlivých historických věd a aplikovaných informačních technologií. Orientuje se v dějinném vývoji českých zemí od prehistorických dob až po současnost, má přehled o archeologických, historických, pomocně vědních a archivních disciplínách jakožto polích, na nichž bude rozvíjet svou činnost. Seznámí se s paměťovými institucemi (minimálně v jedné absolvuje i svou praktickou stáž, druhou možností je stáž v technologické firmě), jejich specifiky a legislativou, která vymezuje jejich působení. Získá rovněž jazykové znalosti nezbytné pro odbornou práci s technologiemi a odbornou literaturou. Naučí se vyhledávat, klasifikovat a analyzovat širokou paletu pramenů (písemných, obrazových a hmotných), které dokáže digitálně zpřístupnit odborné i laické veřejnosti v rámci paměťových institucí.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.1.2022, 8.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 7. - 8. 1. 2022

Obsah přijímaček:
Přijímací zkoušky probíhají formou on-line videopohovoru. Úkolem pohovoru je prověřit základní předpoklady a motivace ke studiu oboru. Výhodou jsou dosavadní uchazečovy aktivity typu středoškolské odborné činnosti, publikacích na různých platformách, průvodcovské aktivity, aktivity v oblasti IT (např. tvoření webových stránek, vlastní grafické projekty atd.). Pohovor není zaměřen na faktografické znalosti, předpokládá se ovšem uchazečův historický přehled a znalosti z oblasti IT v rozsahu středoškolského učiva. Odkaz na on-line schůzku bude uchazeči zaslán emailem.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 24. - 28. 5. 2021 (do 4. 6. sdružené bakalářské programy se zaměřením na vzdělávání), nově akreditovaný program Digitální historické vědy 6. - 10. 9.2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Ukázka přijímacích testů: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF/Studium/Prijimaci-rizeni/Vzorove-testy#UHK-Article

Pozn. k přihláškám: Bc. prodlouženo do 15. 4. 2021, nově akreditovaný program Digitální historické vědy do 23. 8. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 332910
Fax: 49 3331 266
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit