VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

O chrana a tvorba krajiny (1604T005)

Studijní program: Ekologie a ochrana prostředí (N1601)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Magisterské dvouleté studium navazuje na bakalářský stupeň a významně prohlubuje teoretické a aplikační znalosti a dovednosti absolventa. Obor je koncipován jako fúze fyzickogeografických a biologických přístupů k poznání fungování krajinného systému s akcentem na managementová opatření, která jsou moderním trendem v teoretickém i aplikovaném výzkumu krajiny. Hlavním cílem je seznámit posluchače s komplexním přístupem ve výzkumu a managementu krajiny (geoekologie a užitá geoekologie, územní plánování, atd.). Student získává nové kompetence v oblasti distančního výzkumu krajiny (dálkový průzkum Země), modelování krajinných procesů (environmentální modelování) a pokročilých nástrojů geoinformačních technologií. Obor poskytuje prohloubení základních znalostí v dílčích analyticko-syntetických fyzickogeografických a ekologických disciplínách (ekologie 2, užitá a antropogenní hydrologie, antropogenní geomorfologie, indikace a monitorování látek, ekologie lesa, přírodní hazardy a rizika, apod.), které posunou zásadním způsobem teoretickou základnu znalostního aparátu studenta, a to směrem ke schopnosti samostatného řešení obtížných úloh v oblasti přírodě blízkých i antropogenně transformovaných krajinných systémů. Prostřednictvím povinně volitelných předmětů student může vybírat specializační kurzy v intencích řešené diplomové práce (environmentální modelování 2, hydrobiologie, geoekologický výzkum a mapování, vybrané kapitoly z managementu a ochrany krajiny, zoogeografie, vývoj krajiny v kvartéru, atd.). V každém kurzu je student veden k orientaci v moderních trendech disciplíny, studiu moderní domácí a světové literatury.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 5. 1. 2022 online, 28. 1. 2022 prezenčně https://prf.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. květen 2022, některé programy bez přijímací zkoušky. V kombinaci sdruženého programu musí být splněny podmínky pro obě části. 2. kolo CH 2. 8. 2022, FG, KG, OTK, EGRR, PKG 8. - 9. 8. 2022, ostatní programy bez PZ. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2022, 2. kolo vybrané programy 15. 7. 2022. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 597 092 109
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: studium.prf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok a studium v cizím jazyce https://www.osu.cz/poplatky-za-studium/

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit