VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zahradnické inženýrství - více specializací (B0812A370002)

Studijní program: Zahradnické inženýrství (B0812A370002)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Specializace Zahradnictví, Zpracovatelské technologie a kvalita potravin, Vinohradnictví a vinařství. Specializace Zahradnictví: Absolventi bakalářského stupně jsou v základu seznámeni s všeobecnými univerzitními teoretickými (botanika, chemie, geologie, půdoznalství, mikrobiologie, fyziologie rostlin, biochemie) a vybranými profilovými disciplínami zahradnické produkce (základy květinářství, ovocnářství, zelinářství, vinohradnictví). Specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin: Student v bakalářském stupni získá teoretické vědomosti i praktické znalosti v oblastech zpracovatelských technologií a řízení kvality potravin. Z technologických disciplín je kladen důraz na produkci alkoholických a nealkoholických nápojů, zpracování a skladování ovoce a zeleniny, konzervační metody a vinařskou technologii. Významný prostor je věnován fyzikálně-chemickým a senzorickým postupům hodnocení parametrů kvality a zdravotní nezávadnosti potravin především rostlinného původu. Druhým pilířem studia jsou ekonomické disciplíny a orientace na legislativu a marketing potravinové produkce. V průběhu studia mají studenti možnost získat vedle vysokoškolského diplomu také řadu uznávaných certifikátů na pracovním trhu, které jsou v souladu s mezinárodními standardy např. Interní auditor systému řízení kvality podle ISO 9001, certifikát pro oblast systémů bezpečnosti potravin HACCP, BRC Food, IFS a certifikát Vybraný senzorický posuzovatel podle ISO 8685. Studenti mohou část svého studia absolvovat na zahraničních univerzitách za plné finanční podpory naší univerzity. Tato aktivita je využívána stále větším počtem studentů a stává se pro ně neocenitelnou jazykovou, odbornou a společenskou zkušeností. Máme dlouhodobé studijní a výzkumné kontakty s řadou univerzit s podobným studijním zaměřením a to nejen v Rakousku, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, ale také v USA nebo v Thajsku. Specializace Vinohradnictví a vinařství: Cílem studia je příprava odborníků v oblasti pěstování révy vinné a zpracování hroznů. Disciplíny Vinohradnictví a Vinařství jsou nosnou částí studijního programu. Výuka je zaměřena na problematiku pěstování révy vinné a technologických postupů výroby vín bílých, červených i šumivých klasickými metodami i moderními technologiemi. Posluchači budou seznámeni se surovinou, s nároky na její kvalitu, ale také s látkovými složkami moštů a vín a s technologiemi jejich stanovování. Významnou součástí studia je charakteristika výroby kvalitních vín, jejich školení, stabilizace a finalizace, stejně jako identifikace vad a chorob vín a způsoby, jak těmto nedostatkům předcházet. V rámci studia posluchači získají přehled o historii a kulturním použití vín (jejich podávání). Studenti se v průběhu odborných praxí seznámí se všemi činnostmi ve vinohradnických a vinařských provozech tak, aby byli schopni samostatné práce ihned po absolvování studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.2.2029


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 26.1.2024, 7.2.2024

Den otevřených dveří, poznámka: 15. 9. 2023, 26. 1., 7. 2. 2024 (on-line) https://zf.mendelu.cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Bez přijímacích zkoušek. Podrobnosti https://zf.mendelu.cz/uchazec/prijimaci-rizeni/?psn=590

Pozn. k přijímačkám: Bc. KA 12. - 16. 2. 2024, ostatní programy bez přijímací zkoušky. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 31.3.2024

Pozn. k přihláškám: Bc. KA 19. 1. 2024, ostatní programy 31. 3. 2024. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zahradnické inženýrstvíZahradnická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta
Telefon: 519 367 220
Web: http://www.zf.mendelu.cz
E-mail: info@zf.mendelu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek při studiu delším než je standardní doba za každých započatých 6 měsíců studia: 11 500 Kč ve druhém roce, podrobnosti http://mendelu.cz/uredni-deska

Koleje: http://www.skm.mendelu.cz/

Menza: http://www.skm.mendelu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit