VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Experimentální biologie (1501T019)

Studijní program: Biologie (N1501)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Experimentální biologiezahrnuje 4 specializaceFyziologie rostlin - se soustřeďuje na mechanismy a ekofyziologii fotosyntézy, na buněčnou biologii a biotechnologii řas. Fyziologie živočichů - klade důraz na ekologickou a vývojovou fyziologii bezobratlých a vodních obratlovců ale i člověka. Genetika a genové inženýrství - je zaměřena především na přenos genů do rostlin, strukturu rostlinného genomu, genetiku rostlinných virů a viroidů. Buněčná a vývojová biologie - propojuje funkční a strukturální studium buněk rostlin a živočichů, zabývá se regulačními mechanismy v ontogenetickém vývoji v návaznosti na molekulární biologii.Absolvent oboru se dle specializace může uplatnit ve vědeckých institucích, laboratořích a školách se zaměřením na funkční a strukturální studium buněk a v oboru regulačních mechanismů ontogenetického vývoje s návazností na molekulární biologii. U zaměření na fyziologii rostlin či fyziologii živočichů se student uplatní ve vědeckých institucích, laboratořích a školách zabývajících se fyziologií rostlin či fyziologií živočichů. U zaměření na genetiku lze uplatnění najít ve vědeckých institucích, školách a laboratořích včetně šlechtitelských laboratoří a firem zabývajících se genetikou a genovým inženýrstvím rostlin, živočichů, virů, molekulární genetikou, lidskou genetikou, cytogenetickou, genovým inženýrstvím, přenosem genů do rostlin a rostlinnými tkáňovými kulturami.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 21.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 21. ledna 2022

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna 8. 6. 2022, případné 2. kolo 9. 9. 2022. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2022, případné 2. kolo 17. 8. 2022, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
BiologiePřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 387 772 268
Web: http://www.prf.jcu.cz
E-mail: studijni@prf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 21 970 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2020/r_419_popl_za_studium_20_21.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit