VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Teologické nauky (N0221A100005)

Studijní program: Teologické nauky (N0221A100005)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní (Filosofické)

Náplň programu/oboru:
Studijní program Teologické nauky je zaměřen na získání teoretických poznatků založených na soudobém stavu vědeckého poznání, výzkumu a vývoje v oblasti katolické teologie. Studium vede nejen k systematickému bádání a reflexi křesťanské víry, ale i ke zvažování a promýšlení aktuálních výzev současného světa a nově kladených otázek v perspektivě dialogu s lidmi nejrůznějších kultur a hodnotového zaměření. Získaný filozofický a teologický základ poskytuje absolventu navazujícího magisterského stupně široké všeobecné vzdělání v oblasti teologie včetně prakticky zaměřené průpravy, což lze uplatnit také ve službě trvalého jáhna nebo specifických laických službách v církvi. Absolvent navazujícího magisterského studijního programu Teologické nauky se vyznačuje dobrou orientací ve filosofii, religionistice, dějinách křesťanství a v katolické teologii. Disponuje znalostí a chápáním bohatství evropských myšlenkových (filosoficko-teologických) tradic a jejich souvislostí s křesťanským pohledem na svět. Je schopen samostatně promýšlet přínos specificky křesťanských hodnot pro soudobou společnost na základě znalosti pramenů křesťanského zjevení - Písma a Tradice. Má základní znalost současné náboženské scény a je schopen se v ní v zásadních bodech orientovat. Díky prakticky zaměřeným předmětům je vybaven potřebnými praktickými znalostmi a dovednostmi pro realizaci trojí oblasti služby věřícího společenství: liturgia, katechesis (euangelia), diakonia, a to jak pro službu v církevním prostředí (včetně trvalého jáhenství), tak také v sekulárním prostředí.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2021


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 3. 12. 2021, 15. 1. 2022 online https://www.univerzitnimesto.cz/dod

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc., Mgr. 10. - 18. 6. 2022. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc., Mgr. 1. kolo mimo T (D) 15. 3. 2022, SP a MSHP 30. 4. 2022. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Teologické naukyCyrilometodějská teologická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Cyrilometodějská teologická fakulta
Telefon: 585 637 010
Fax: 585 224 174
Web: www.cmtf.upol.cz
E-mail: kristyna.hradilova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia https://www.upol.cz/studenti/studium/poplatky/

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit