Účetnictví a daně (B0411A050004)

Studijní program: Účetnictví a daně (B0411A050004)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: ekonomie

Náplň programu/oboru:
Program Účetnictví a daně vychovává výborné účetní, kteří budou tou nejinformovanější osobou ve firmách. Naučíte se, jak ekonomicky popsat všechny činnosti podniku: tedy jak kalkulovat náklady, vypočítat zisk i stanovit daně. Během svého studia se budete také zabývat financemi podniku a vyhodnocováním finanční situace. Všechny poznatky budete umět použít v praxi. V rámci studia získáte mezinárodně srovnatelné znalosti o podnikání, legislativě, účetnictví a daních. To vám otevírá a ulehčuje cestu k získání mezinárodně uznávaného titulu certifikovaný účetní, případně působit jako daňový poradce. Pokud budete chtít své znalosti rozšiřovat, pokračujte ve studiu programu Účetnictví a finanční řízení podniku.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.5.2029

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 25. 1. a 23. 2. 2024 https://www.fbm.vutbr.cz/cs/pro-uchazece/dny-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Test studijních předpokladů. Podrobnosti a možnosti prominutí https://www.fbm.vutbr.cz/cs/pro-uchazece/prijimacky

Pozn. k přijímačkám: Bc. 24. - 25. 5. 2024, případné 2. kolo 27. 8. 2024. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://www.fbm.vutbr.cz/cs/zajemci-o-studium/bakalarske-studium/pruvodce-prijimacim-rizenim-do-bakalarskeho-studia

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2024, případné 2. kolo 31. 7. 2024, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta podnikatelská
Telefon: 541 142 648
Web: http://www.fbm.vutbr.cz/
E-mail: studijni@fp.vut.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: 13 200 Kč za každých započatých 6 měsíců studia při překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok o méně než 12 měsíců, podrobnosti https://www.vutbr.cz/studenti/poplatky

Koleje: http://www.kam.vutbr.cz/

Menza: http://www.kam.vutbr.cz/