VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zdravotní nezávadnost a kvalita potravin v gastronomii (B0841A340005)

Studijní program: Zdravotní nezávadnost a kvalita potravin v gastronomii (B0841A340005)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Bakalářský studijní program v oboru Zdravotní nezávadnost a kvalita potravin v gastronomii je zaměřen na praktickou i teoretickou přípravu studentů k výkonu povolání, dále na přípravu na následné studium ve stejnojmenném navazujícím magisterském studijním programu na VFU Brno, případně v příbuzném studijním oboru na jiné VŠ. Cílem bakalářského studijního programu Zdravotní nezávadnost a kvalita potravin v gastronomii je připravit odborníky na bakalářské úrovni pro ty úseky potravinového řetězce, kdy se potraviny dostávají ke konečnému spotřebiteli ve formě potravin a pokrmů, a to v různých typech zařízení k tomu určených. Zároveň jsou to však odborníci schopní vnímat celou problematiku produkce potravin dle konceptu „od vidlí po vidličku“. Studijní obor reflektuje potřebu zajistit na trhu práce vysokoškolsky vzdělané odborníky pro oblast řízení, hodnocení a kontroly kvality a bezpečnosti potravin ve stravovacích provozech, spojenou s oblastí vědy o způsobech, technikách a systémech přípravy a servisu jídel a nápojů, a to jak v rámci běžného provozu ve střediscích veřejného stravování, tak i v rámci nejrůznějších společenských a gastronomických akcí. Studenti získají přehled o hygienických pravidlech přípravy zdravotně nezávadných a kvalitních pokrmů, gastronomických technologiích, výrobních zařízeních, platné legislativě pro provozy vyrábějící pokrmy. Získají vědomosti a dovednosti v oblasti moderní, environmentálně šetrné gastronomie.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.2.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 2. 2022 https://fvhe.vfu.cz/cz/den-otevrenych-dveri-1-2

Obsah přijímaček:
Změna - NSZ SCIO Biologie, přihlášení do 22. 5. 2021. Původně: Přijímací zkouška z biologie. Podrobnosti a možnosti prominutí https://fvhe.vfu.cz/cz/informace-o-prijimacim-rizeni

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna pouze NSZ SCIO Biologie, Mgr. NSZ SCIO Biologie a Chemie, všechny termíny. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://fvhe.vfu.cz/cz/zdravotni-nezavadnost-a-kvalita-potravin-v-gastronomii-bakalarsky

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 15. 4. 2021, případné 2. kolo 14. 7. 2021. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Veterinární univerzita Brno, Fakulta veterinární hygieny a ekologie
Telefon: 541 562 798
Fax: 549 243 020
Web: http://fvhe.vfu.cz
E-mail: rezacovas@vfu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek za každých dalších započatých šest měsíců 12 000 Kč.

Koleje: http://www.vfu.cz/studium/ubytovani-koleje/index.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit