VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Informace o zpracování údajů naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

 

Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.

Nárožní 2600/9a, 158 00  Praha 13 - Stodůlky (Mapa)
Typ školy: Soukromé vysoké školy
IČ: 01801376

Telefon: 245 010 245
Web: http://www.vsem.cz
E-mail: info@vsem.cz

Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM) nabízí bakalářské (Bc./BBA), magisterské (Ing./MSc./MBA) a doktorandské (Ph.D.) studijní programy s více než 20 oborovými specializacemi, v prezenční, distanční, kombinované formě studia I a nově i v intenzivní Kombinované formě studia II, kdy výuka probíhá ve 2-3 výukových blocích / akademický rok. Výuka je realizována v českém i anglickém jazyce pro téměř 3.000 studentů. VŠEM rovněž poskytuje programy celoživotního vzdělávání, specializované profesní a MOOC kurzy (Massive open on-line courses), zaměřené na široké spektrum oblastí. Kromě povinné české akreditace MŠMT ČR, jsou programy akreditovány u Accreditation Council for Business Schools and Programs (USA).

 

Přihlášky a přijímačky

Příjímací řízení je dvoukolové. V I. kole se provádí on-line osobnostní test a test učebních stylů. Ve II. kole se provádí ověření totožnosti a dosažené úrovně vzdělání, prezentace studijních programů a studia na VŠEM, následuje ústní pohovor.

Studium na VŠEM je možné zahájit třikrát ročně (leden, duben a říjen), s 12ti měsíčním zkouškovým obdobím, kdy si každý student volí ze tří cenových úrovní (od 40.000 Kč/rok), a to dle svých finančních možností, respektive požadavků na administrativní a studijní služby. V rámci individualizace studia a přizpůsobení se potřebám studentů, nabízí VŠEM vlastní stipendijní programy, které jsou určeny pro nadané studenty, olympioniky, válečné veterány, vrcholové sportovce, svobodné matky, zaměstnance neziskových organizací nebo hendikepované a zdravotně postižené.

Elektronická přihláška: zdarma
 

Doplňující informace

Obsah a forma výuky VŠEM je přizpůsobena jak studentům (struktura výukových a zkouškových soustředění), tak i potřebám stávajících nebo budoucích, zaměstnavatelů, kdy jednou z hlavních inspirací, je spolupráce zahraničních universit s komerční sférou, která vede k pochopení aktuálních potřeb trhu práce, např. v oblasti zařazování interaktivních prvků do výukového procesu.

 

Studijní specializace

Studenti VŠEM si pro poslední ročník studia volí specializační blok dle vlastních preferencí i další volitelné předměty. Každý student si tak tvoří v on-line eKonfigurátoru studia VŠEM studium na míru vlastním potřebám. Student si sestavuje studium tak, aby bylo pro něj nejen přínosem, ale i zábavou.

 

Bakalářské studijní programy (Bc./BBA)

Podniková ekonomika – Finance, Lidské zdroje, Mezinárodní management, Marketing a reklama

Komunikace a lidské zdroje – Komunikace a společnost, Psychologie a sociologie, Řízení lidských zdrojů, Komunikace v managementu, Lidské zdroje

Marketing – Komunikace a média, Marketingové a reklamní strategie, Personální marketing, Sociální média, Marketing management, Marketing a reklama

 

Magisterské studijní programy (Ing. / MSc.)

Management firem – Mezinárodní management, Finance, Lidské zdroje, Management obchodu a logistika, Marketing a reklama, Mezinárodní obchod

 

Doktorandské studijní programy (Ph.D.)

Ekonome a management – Ekonomické a sociální inovace, Finanční management, Management lidských zdrojů, Marketing, Mezinárodní ekonomie, Projektový management, Prognostika a plánování, Sociální pedagogika/Sociální patologie, Statistická analýza, Udržitelné podnikání

 

Velký důraz je kladen na praktickou využitelnost teoretických znalostí studenta již v průběhu samotného studia, kdy část akademických pracovníků podílejících na výuce, je přímo z praxe a dokáže tak do přednášek implementovat vlastní zkušenosti a poznatky s tím, že mezi studenty objevují mnohdy své budoucí zaměstnance nebo spolupracovníky. V samostatném projektu Hosté VŠEM, navštívilo akademickou půdu, již přes osm desítek významných osobností, a to nejen z ekonomického prostředí (Zdenek Pohlreich, Tomáš Sedláček, Andrej Babiš, Stanislav Bernard, Jan Mühlfeit a další).

 

Akademické nebo profesní zaměření studia?

VŠEM nabízí studentům možnost volby mezi akademickým nebo profesním zaměřením studijního programu/oboru, a to v rámci maximální individualizace výstupů studia (tj. zkoušky, písemné práce, odborná praxe, praktické aplikace).

Akademické zaměření studia je určeno studentům, kteří chtějí své znalosti rozvíjet v souvislosti s další tvůrčí a výzkumnou činností, tj. uplatněním v oblasti vědy a výzkumu.

Profesní zaměření studia je určeno studentům se zájmem o maximální propojení studia s praxí, které umožňuje aplikaci získaných teoretických znalostí přímo do praxe v průběhu samotného studia v návaznosti na profesní  a odborné uplatnění absolventa.

 

Profesní kurzy a MOOC

VŠEM nabízí jako první vysoká škola v ČR více jak 200 interaktivních kurzů MOOC (Massive open on-line courses), tedy všem zdarma přístupné on-line kurzy, jejichž největší předností je možnost studia bez vazby na místo a čas samotného studenta, který tak není vázán rozvrhem, kapacitou nebo možnostmi lektora, či vlastními vstupním znalostmi. Další výhodou je rovněž široká nabídka oblastí, respektive odborný rozsah kurzů (tj. právo, ekonomie, finance, psychologie, sociologie, management, marketing, veřejné správa, mezinárodní obchodu, politologie atp.) a možnost započtení kreditů v rámci studia.

 

STARTUP VŠEM

Nově došlo k otevření inovačního STARTUP CENTRUM, které je prostorem pro práci, setkávání, inovace, osobní rozvoj a rozvoj podnikání. Otevírá dveře ke komunitě, která podpoří studentův projekt a napomůže k jeho úspěchu. Studenti zde mohou získat cenné kontakty, inspiraci novými pohledy i odborné vedení zkušených. V budově je rovněž k dispozici Mateřská škola VŠEM a posilovna.

 

Elitní program VŠEM

Elitní program VŠEM je nadstandardní vzdělávací a tréninkový program, který se zaměřuje na rozvoj studijně nadaných studentů, kteří projevují aktivní zájem o své studium a budoucí profesní uplatnění. Hlavním cílem programu je poskytovat nadstandardní výuku prostřednictvím přednášek atraktivních oblastí, speciálně navržených pro Elitní program VŠEM a zprostředkování úzké spolupráce s konkrétními společnostmi pro již vybrané pracovní pozice.

V rámci Elitního programu VŠEM je studentům zprostředkována spolupráce s vybranou společností nebo organizací, jejíž podnikání odpovídá realizovaným studijním oborům s cílem získání pracovní pozice ve středním a vyšším managementu po ukončení studia na VŠEM nebo v jeho průběhu.

zobrazit více

Typ studia: Bakalářské, Navazující magisterské, Doktorské

Rektor: Prof. Ing. Milan Žák, CSc.

Přijímací řízeníNahoru
Den otevřených dveří:
http://www.vsem.cz/dny-otevrenych-dveri.html
Počet studentů:
2606
Přijímací zkoušky:
Termín zahájení 3x ročně (leden, duben, říjen) I. kolo - Elektronický dotazník přijímacího řízení (EDPŘ) ve formě odpovědí „multiple choice“ (a/b/c/d/e) s možností dodatečné textové odpovědi. II. kolo - Pohovor/osobní konzultace se studijním poradcem zjišťuje motivaci ke studiu. Absolvování pohovoru je povinné pro uchazeče žádající o Stipendium VŠEM nebo Olympijské stipendium, či s cizí státní příslušností (zjištění úrovně znalostí českého jazyka), na základě vyhodnocení EDPŘ či na základě předchozího studia na VŠEM (uchazeč pozván ze strany VŠEM). Termín uchazeč stanovuje individuálně v rámci rezervačního systému.
Přijímací zkoušky (cena):
1000 Kč, mimořádný termín přijímacího řízení navíc 1000 Kč
Přihlášky ke studiu (termín):
Řádné termíny: 1.9. (zahájení říjen), 1. 1. (zahájení leden), 1. 4. (zahájení duben). Náhradní a mimořádné termíny: individuálně
Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných programů/oborů.
Úspěšnost u přijímačekNahoru
Rok přihlášeníPřihlášenýchPřijatých
Úspěšnost
Nezaměstnaných
2022947947100%1,3%
202112341234100%1,2%
2020689689100%2,7%
2019270270100%0,8%
2018286286100%2,1%
2017346346100%0,6%
2016298298100%3%
2015294294100%1,4%
2014311311100%
2013547547100%2,1%
2012100993493%1,1%
201171570599%0%
201067766899%
200910091004100%
20081221120499%
Metodiku výpočtů a zdroje dat uvádíme v sekci O nás
ŠkolnéNahoru

Školné za semestr od: Bc: 10 000 Kč, Mgr: 20 000 Kč

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: 20 - 80 000 Kč/rok https://www.vsem.cz/skolne-vsem-3349.html

Studijní programy/oboryNahoru
Filtr
Název:
Typ: Forma:
Jazyk: Zaměření:
Ekonomika a management - více zaměření (B0413P050022)  
Ekonomika a management - více zaměření (N0488P050001)  
Zobrazit vše

 

Zaměření:

  • Ekonomické

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 124180

Chcete připravit na přijímačky?

Fotogalerie školy

FOTO_VS_22070
FOTO_VS_22070Doporučené články:

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol KamPoMaturitě.CZ

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol

Zajímá vás, kde se na dané obory můžete přihlásit? Jaké jsou konkrétní požadavky k přijímačkám pro rok 2022? Informace pro obory, které neuvádíme v tomto přehledu, najdete na www.VysokeSkoly.com, aktuální informace k 2. kolům a prodloužení termínů pro podání přihlášek pak zde.

 

Celý článek

článek jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol žurnalistika a mediální studia

Jak se dostat na žurnalistiku

Studium žurnalistiky, mediálních studií, marketingové komunikace či public relations nabízí 8 fakult veřejných škol a 10 soukromých vysokých škol. Tyto obory najdete na filozofických či sociálněvědních fakultách, ale také na fakultách pedagogických. Pokud vás zajímají jiná zaměření (dramaturgie, scénáristika apod.), najdete je na uměleckých fakultách a školách po celé ČR - podrobnější informace včetně náplně oborů a podmínek přijímacího řízení uvádíme na www.VysokeSkoly.com. Otevíráme přípravný kurz Žurnalistika - mediální studia se zahájením v lednu 2023 - poslední šance na přihlášení zde!

 

Celý článek

článek jak se dostat na ekonomické fakulty

Jak se dostat na ekonomické fakulty

Přemýšlíte o vysoké škole ekonomického směru? Management, cestovní ruch, podnikovou ekonomiku, finance a účetnictví, marketing a další ekonomické obory nabízí přes 60 fakult veřejných a státních vysokých škol, 27 soukromých škol a škol se zahraniční akreditací. Na všechny ekonomické fakulty veřejných VŠ se v roce 2022 hlásilo přes 21 tisíc studentů, z nich se na dané školy dostane 63 %. Stáhněte si zdarma e-book, jak se dostat na ekonomii, podívejte se i na další návody k nejžádanějším oborům

 

 

Celý článek


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit