VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

 

Univerzita obrany

Kounicova 65, 662 10  Brno (Mapa)
Typ školy: Státní vysoké školy
IČ: 60162694

Telefon: 973 442 554, 973 443 448
Fax: 973 442 500
Web: www.unob.cz
E-mail: vladimir.sidla@unob.cz

Univerzita obrany je jediná vojenská vysoká škola v České republice, která zajišťuje přípravu vojenských profesionálů pro potřeby Armády České republiky (AČR) a civilní odborníky zejména ve prospěch technologií pro obranu a bezpečnost.
Poskytuje akreditované vzdělání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech. Studijní programy Univerzity obrany jsou v příslušných oblastech vzdělávání plně uznávány jak v České republice, tak i v zahraničí. Směřováním do oblasti vojenství a širší sféry bezpečnostního systému státu však v České republice představují zcela jedinečné studijní příležitosti vytvářející předpoklady pro odpovídající pracovní uplatnění.

Univerzita obrany nabízené studijní programy průběžně modernizuje s cílem odrážet dynamicky se měnící potřeby praxe a zvyšující se standardy vyspělých evropských univerzit. K měření studijní zátěže univerzita používá kreditní systém vycházející z principů Evropského systému převodu kreditů (ECTS), který umožňuje snadné a transparentní uznávání absolvovaných částí studia v rámci evropského vzdělávacího prostoru.

Univerzita obrany je rovněž zapojena do evropského programu celoživotního vzdělávání Erasmus+, což umožňuje studentům absolvovat zahraniční studijní pobyt nebo stáž v délce 3 až 12 měsíců.

Praktické vojenské a velitelské dovednosti studenti získávají především při vojenské přípravě mimo univerzitu, a to v rámci základní přípravy a důstojnického kurzu. Komplexně je tedy v přípravě studentů, budoucích profesionálních vojáků AČR, kladen důraz na formování osobnosti důstojníka - velitele, manažera, ekonoma, technika nebo lékaře, na osvojování teoretických znalostí a praktických dovedností a schopností vést podřízené týmy. Důležitá je také jejich fyzická zdatnost, psychická odolnost a jazyková vybavenost. Absolventi univerzity jsou připraveni i pro působení mimo území České republiky v jednotkách mnohonárodních vojenských uskupení a v rámci aktivit NATO.

zobrazit více

Rektor: brigádní generál prof. Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D.

FAKULTY / POBOČKY

Fakulta vojenského zdravotnictví
Třebešská 1575, 500 01  Hradec Králové
Přihláška Přijímačky


Statistiky zobrazení - zobrazení detailu:63422, vyhledáno: 1748641

Chcete připravit na přijímačky?Doporučené články:

článek státní maturita 2019 kampomaturite.cz

Státní maturita 2019

Jak bude vypadat státní maturita v roce 2019? Hlavními novinkami jsou prodloužení časového limitu u didaktického testu z ČJL i matematiky a přesun písemných prací z cizího jazyka společné části maturitní zkoušky na duben. Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok. Jak postupovat v případě, že maturitu neuděláte, jak a kde požádat o přezkoumání průběhu a výsledku zkoušky, jak je to s opravnými zkouškami. Podívejte se na videonávod Jak udělat maturitu na našem YouTube kanále.

 

Celý článek

Články - na které vš se dostanete bez přijímaček

Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?

Aktualizováno o 2. kola. V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.
 

Celý článek

články - status studenta

Status studenta 2019 - do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Celý článek


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit