🍁 CIBE: On-line studium MBA & BBA v češtině

PR článek CIBE 8 2021

Studium MBA i jeho nižší forma, tedy studium BBA, jsou v posledních letech velmi oblíbené. Chválí si je zaměstnanci a vlastně i zaměstnavatelé. Uchazeče s těmito tituly přijímají velmi rádi, protože je jasně vidět, že jde o člověka, který je ochoten se vzdělávat nad rámec svých povinností a udržovat si přehled.

Institucí, kde lze vystudovat MBA a BBA, v ČR působí celá řada a mezi nimi i prestižní CIBE, tedy Canadian Institute of Business Education. Ten se však k výuce snaží přistupovat inovativně. Hlavní změnou je, že celý program lze absolvovat online. Na jiných vzdělávacích institucích je obvykle nutné několik lekcí navštívit osobně.

Studium online je rozhodně velká výhoda

Online studium si díky covidu vyzkoušeli snad všichni studenti. Některým vyhovovalo, jiným nikoliv. V případě studia MBA a BBA jde ale jednoznačně o výhodu. Tyto programy studují v drtivé většině případů pracující lidé, pro které je přínosné, když nemusí nikam dojíždět, mohou studovat kdykoliv a absolutně podle svých představ.

S online formou se pojí i další velká výhoda – zahájit studium je možné opravdu kdykoliv během roku. Standardní délka trvání studia u BBA i MBA je 12 měsíců, platbu za studium lze rozložit do celého tohoto roku. Průměrná doba studia BBA je však jen 6 měsíců a u programu MBA jde o 9 měsíců. Nikdo vám však nebrání studovat naopak déle. Vše záleží pouze na Vašich časových možnostech.

Stipendium pro každého

Škola každý rok vypisuje stipendijní program pro uchazeče, kteří si nemohou dovolit profesní studium sami financovat. Zájemcům o studium nabízí institut CIBE několik typů stipendií. Výše stipendia se pohybuje od 20% - 100% a o přihlášení do stipendijního programu si může požádat kdokoliv.

Celkem bylo akademické stipendium poskytnuto pro více než 170 studentů oboru BBA a MBA.

Výuka probíhá v moderním e-learningovém systému

Na plně online výuku je škola dokonale připravená. Má moderní e-learningový systém, pomocí nějž se dostanete nejen ke všem studijním materiálům, ale také ke komunikaci s lektory.

Studium obou programů je rozděleno na jednotlivé moduly, BBA má 7 modulů a MBA 9 modulů. Každý modul se zakončuje postupovou prací či případovou studií. Na samém konci je třeba zpracovat a obhájit závěrečnou práci. Jazykem výuky je čeština, slovenština je akceptována.

Jaké jsou podmínky přijetí?

Pro studium MBA je nutné ukončené vysokoškolské vzdělání aspoň na bakalářském stupni či čestné prohlášení o praxi. Pokud tyto podmínky nesplňujete, je možné začít studiem BBA. To je vhodné i pro ty, kdo mají dokončené středoškolské vzdělání s maturitou. Stačí jen podat přihlášku. Na BBA lze pak plynule navázat studiem MBA. Žádné přijímací řízení neexistuje, stačí pouze podat přihlášku.

🍁 CIBE je školou s prestižními akreditacemi

Důležitým ukazatelem kvality školy je samozřejmě akreditace, tedy posouzení vzdělávání externím a objektivním hodnocením. CIBE má evropskou i mezinárodní akreditaci od EAOBS (European Association for On-line Business Studies) a IASBE (International Accreditation Service of Business Education).

Vyplatí se studium MBA?

CIBE má na svém webu velmi pěkně zpracovanou kalkulačku finančního přínosu studia. Zadáte si váš aktuální věk, věk, do nějž plánujete pracovat, a obor vašeho zaměření. Interaktivní kalkulačka vám pak ihned zobrazí, o kolik měsíčně budete bohatší. Je-li vám 30 a plánujete pracovat do 60 let v IT sektoru, díky MBA studiu si měsíčně přijdete na 4500 korun navíc. A to ani nemluvíme o praktických zkušenostech a zvýšených možnostech na trhu práce, které vám studium MBA přinese. Nejde o žádný krátkodobý trend, v zahraničí je titul MBA vážený už dlouhá léta. Dveře otevřené s ním tedy budete mít nejen v Česku, ale i ve světě, ať už pracujete v jakémkoliv sektoru. Mimochodem, na CIBE tvoří více než polovinu studentů podnikatelé a majitelé menších či středních firem.

Na závěr snad ještě pár čísel vyplývajících z výzkumu mezi absolventy on-line studia na CIBE:

  • 96 % z nich potvrdilo, že se jim investice do studia vyplatila.

  • 83 % z nich se do roka zvýšilo platové ohodnocení.

    Více informací najdete přímo na CIBE.cz.

 

31.8.2021