Americká akreditace, mezinárodní prostředí a inspirativní Malá Strana. Díky novým stipendiím můžeš na pražské Anglo-American University studovat i ty

PR článek AAU 4 24

Chceš studovat na nejmezinárodnější vysoké škole v Česku? Líbilo by se ti učit se v inspirativních prostorách historického Thurn-Taxisova paláce na pražské Malé Straně? A chceš své vzdělání v budoucnu zúročit i v zahraničí? Pak zaměř pozornost na nabídku Anglo-American University (AAU), která má jako jediná vysoká škola v České republice prestižní americkou akreditaci WSCUC. Pokud sis myslel/a, že soukromá škola se tě netýká, třeba i kvůli školnému, tak zpozorni. A pokud jsi chtěl/a jít studovat ven, ale z různých důvodů to nejde, pak rozhodně čti dál.

Studenti, kteří začnou studovat na AAU od podzimu 2024 a později, nyní mají jedinečnou možnost využít některého ze tří nabízených studijních stipendií, případně jejich kombinaci.

„Na Anglo-American University máme učitele i studenty z celého světa, když ze zahraničí přichází kolem 90 % akademiků a přibližně 80 % studentů. Prostřednictvím široké škály stipendií, slev na školném a možností finanční pomoci se snažíme zpřístupnit kvalitní vzdělání také nadaným a cílevědomým studentům z Česka,“ říká rektor AAU doc. Jiří Schwarz a doplňuje: „Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce, což je pro mnohé české studenty výzva, ale i příležitost, jak se prakticky připravit na mezinárodní prostředí, ve kterém chtějí kariérně působit.“

Máš skvělé výsledky na střední a ovládáš angličtinu? Stipendium First-Year Honors Scholarship ti otevře brány do prvního ročníku! Pokud je tvůj maturitní průměr 1,2, můžeš dosáhnout až na 50% slevu ze školného.

Pokud už máš maturitu za sebou, pak si prostuduj nabídku stipendia Bilateral Recognition Scholarship, jehož cílem je podpořit studenty, kteří jsou již držiteli vysvědčení o maturitní zkoušce nebo jeho německého, maďarského, polského, slovenského nebo slovinského ekvivalentu, případně vlastní osvědčení o Evropské maturitě. V rámci tohoto stipendia můžeš obdržet podporu ve výši 11 000 Kč na každý semestr během svého tříletého studia.

A pokud už na škole někdo z rodiny studuje nebo studoval, můžeš využít stipendium Family Discount a slevu 10 % na školné za semestr.

A co můžeš na AAU studovat? Na škole s americkou i českou akreditací je tradičně zájem o studium oboru Ekonomika a management a Mezinárodní vztahy. Populární je také žurnalistika, právo a politologie nebo vizuální umění.

Svou pozici na evropském vzdělávacím trhu si AAU upevnila díky prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University, o dalších osm let.

Zajímavostí také je, že na školu se dá nastoupit nejen klasicky na podzimní semestr – AAU jej zahajuje už v srpnu – ale i na jarní semestr. Ten začíná v únoru. Přijímací řízení tak vlastně probíhá kontinuálně, a tak se můžeš přihlásit právě teď!

Kompletní informace o všech možných stipendiích včetně detailních podmínek pro jejich získání si můžeš prostudovat na webu. Tak co, přidáš se mezi 700 studentů z více než osmi desítek zemí celého světa, kteří na AAU momentálně studují?

 

 

3.4.2024