Atmosféra Unicorn University mě motivuje k vyšším cílům

PR článek UUN 11 2022

„Unicorn University mám rád i kvůli samotné provázanosti se společností Unicorn,“ vypráví Josef Křenek, student druhého ročníku magisterského programu Aplikovaná ekonomie a analýza dat. Na této vysoké škole už vystudoval bakalářský obor Management ICT projektů a stihl si založit i vlastní firmu. 

Josef měl vždy velké ambice. „Pokud chce mladý člověk pracovat na vysoké pozici, je to skoro nemožné,“ říká a dodává, že vždy chtěl komunikovat se zákazníky, mít zodpovědnost za produkty a být v čele. „Tohle vše můžu dělat, jen když budu mít něco vlastního,“ doplňuje. Nikoho tedy nepřekvapilo, když si v roce 2018 tehdy dvacetiletý Josef založil vývojový startup TwoDo.

Na veřejné vysoké škole však nemohl kombinovat práci se studiem. Rozhodl se proto odejít a hledat alternativu jinde. Během svého průzkumu pak narazil na Unicorn University. „Žádná vysoká škola nenabízela takovou kombinaci flexibility s uceleným přístupem ke všem materiálům,“ vysvětluje důvod, proč se přihlásil do prvního ročníku bakalářského programu Softwarový vývoj.

Teorii může aplikovat rovnou v praxi

Přínosů ale vidí mnohem více. Dnes studuje navazující magisterský program a dle jeho slov si nemohl vybrat lépe. „Škola má kvalitní vyučující, kteří mají reálné zkušenosti z praxe a znají svůj obor,“ doplňuje.  „Líbí se mi hlavně samotná provázanost se společností Unicorn, která dosáhla obrovských úspěchů,“ říká Josef. Jako majitel firmy oceňuje, že může aplikovat nabyté vědomosti rovnou v praxi. 

Příkladem je třeba jeho bakalářská práce, v níž popisoval a analyzoval procesy ve své firmě. Součástí bakalářky byla i finanční analýza, která mu pomohla k vytvoření strategie pro nadcházející rok. Zřejmě se mu to vyplatilo, protože jeho firma TwoDo se úspěšně rozrůstá. Tento rok představila nový software, který ulehčuje administrativu zákazníkům i vývojářům. „Portál, který má 1 800 stránek v osmi jazycích, dokážeme odbavit jen se 70 komponentami,“ popisuje Josef. „Vývoj si dělíme do logických přepoužitelných celků, díky nimž můžeme tvořit libovolně velké stránky bez zatěžování samotných vývojářů.“

Zároveň dodává, že velkým vzorem je mu právě prostředí samotné Unicorn University. „Na škole vnímám firemní kulturu a velikost, jaké software může dosáhnout. Atmosféra Unicorn University mě motivuje k vyšším cílům,“ říká. Josef je teprve na začátku druhého ročníku magisterského programu Aplikovaná ekonomie a analýza dat. Už teď ale ví, co bude tématem jeho diplomky. „Určitě ji zaměřím zase na TwoDo, ale tentokrát se budu věnovat ekonometrickým modelům,“ vysvětluje Křenek. To je totiž předmět, který ho nadchl. „Není to lehké, ale přesto mě to strašně baví. Máme skvělého vyučujícího, jeho přednášky jsem viděl třeba pětkrát,“ dodává.

Lepší studijní materiály jsem neviděl

Unicorn University neustále vylepšuje své studijní materiály, které jsou dostupné online. Nejde přitom jen o klasická skripta. Vysoká škola svým studentům nabízí třeba výukové podcasty, online vzdělávací kurzy nebo streamované přednášky, které je možné přehrát kdykoliv. „Nemusím se biflovat vzorečky a definice z učebnic. Místo toho si pustím přednášku, kde to vyučující vysvětluje svými slovy a já můžu slyšet reálné příklady,“ pochvaluje si Josef. „Snažím se mít přehled i o tom, jaké materiály mají ostatní vysoké školy, a nenarazil jsem na školu, která by měla lepší,“ dodává. Za velkou výhodu považuje především školní informační systém. „Na jiných školách je buď veřejný systém, který je absolutně nepřehledný, nebo mají různé softwary pro různé předměty. Ale Unicorn University má jeden systém, kde najdete všechno,“ vysvětluje.

Proč se tedy přihlásit na Unicorn University? „Nechci tvrdit, že je to nejlepší škola. Pokud chcete jít na veřejnou, určitě běžte. Jistě i řada veřejných či soukromých škol u nás je kvalitních. Na Unicorn University ale získáte podle mého názoru mnohem více praktických znalostí a zkušeností.“

LOGO_VS_25839

 

 

1.11.2022