VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Děvčata, nebojte se techniky!

Děvčata, nebojte se techniky!

Ing. Zuzana Rowland, ředitelka Útvaru pro administraci studia a celoživotní vzdělávání Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích říká, že technické obory už nejsou doménou chlapců, ale stále víc se v nich prosazují i děvčata.

Jaký je podíl studentek na VŠTE?

U technických programů, které naše vysoká škola nabízí, je podíl žen téměř 26 procent. Jejich zájem o studium technického směru bychom v budoucnu chtěli ještě zvýšit. Nicméně bez pomoci z profesní sféry, kdy budou ženám nabízeny atraktivní pozice v technických odvětvích, toho lze docílit jen velice těžko.

vste_studentka_400

O jaké obory mají největší zájem?

Největší zastoupení žen je mezi posluchači dopravního a stavebního směru, nejmenší zájem je naopak o studium strojírenství.

Je nějaký „trendy obor", v němž by se dívky v poslední době víc prosazovaly?

V poslední době se zvýšil zájem o studium dopravního směru. To lze vysvětlit tím, že uplatnění v tomto oboru je i pro ženy vysoké. Jedná se o rychle se rozvíjející obor, u kterého se můžeme setkat s využitím nových moderních technologií. Ženy zde mohou uplatnit i své organizační a jazykové schopnosti na administrativních pozicích jako je dispečerka, logistik, nákupčí nebo manažerka.

Vytváří škola nějakou speciální nabídku, aby dívky na školu získala?

Speciální nabídky zacílené výhradně na získání žen ke studiu technických oborů nenabízíme. U nás spíš platí, že ženy, mající zájem studovat na VŠTE, zvolí spíše ekonomické zaměření, neboť zpravidla naváží na studium ze střední školy, tedy obchodní akademie, gymnázia či průmyslovky. Nicméně velmi dobře bylo přijato otevření naší vlastní mateřské školy přímo v kampusu, kterou vedle dětí zaměstnanců a veřejnosti navštěvují také děti našich studentek „dálkařek“. Tedy z kombinované formy studia. Letos školku kvůli zájmu rozšíříme a získáme druhou plnohodnotnou třídu. Tím se celková kapacita Mateřské školy VŠTE zvýší na 48 dětí.

Jaké je pak zastoupení dívek mezi zahraničními studentkami na VŠTE? Jaké programy/obory přijíždějí studovat?

Poměr mezi ženami a muži přijíždějícími za studiem ze zahraničí je 1:1. Avšak i ze zahraničí přijíždí více dívek studovat v anglickém programu spíš ekonomické obory.

 

15.2.2017


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit