Dlouhodobé praxe, zahraniční stáže, moderní technologie… VŠTE klade důraz na rozvoj svých studentů

PR článek VŠTE ČB 7 20

Na VŠTE nejsme jenom čísla. Tato slova můžete často slýchat z úst studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Není to jen prázdná fráze, ale něco, za čím si skutečně stojí. Někteří z nich se dokonce nebojí označit atmosféru na škole za téměř rodinnou. Že vás studium v takovém prostředí přitahuje? Pořád ještě se můžete přihlásit do přijímacího řízení pro akademický rok 2020/2021! Ale pozor, dlouho se nerozmýšlejte, přihlášky je nutné odevzdat do 31. srpna.

Pokud se studentů VŠTE zeptáte, co je největší předností školy, většinou odpoví, že především její výrazné zaměření na praxi. Dlouhodobá praxe (520 hodin) probíhá celý jeden semestr a pro studenty je obrovskou zkušeností. Není dokonce nic neobvyklého, že se z ní mnohdy stane přímo zaměstnání. A to i kolikrát ve skutečně lukrativních firmách, ostatně VŠTE spolupracuje s více než tisícovkou firem v rámci celé republiky. Pro studenta bezesporu vykročení tou správnou nohou.

A když zmiňujeme vykročení… To může vést i do zahraničí! Praxi je možné si plnit v Evropě, ale stejně tak například v Rusku, Turecku či v Jižní Koreji. Zní to lákavě? Pak dodejme, že VŠTE poskytuje svým studentům stipendia na zahraniční výjezdy.

VŠTE je veřejná škola, jejíž renomé neustále roste. Chcete studovat například strojírenství, stavitelství, dopravu a logistiku, podnikovou ekonomiku nebo třeba personalistiku? A to přímo v krásné jihočeské metropoli? Jste na správné adrese!

 

Václav Votruba

 

 

7.7.2020