I Česko má jedno nej: největší textilní fakultu ve střední Evropě

PR článek FT TUL logo

Ačkoliv kvalitu vysokoškolského vzdělání v České republice poslední dobou mnozí zpochybňují, stále tu najdeme univerzity a fakulty, které patří k těm vůbec nejprestižnějším na světě. Jednou z takových je Textilní fakulta Technické univerzity v Liberci. A my vám hned vysvětlíme proč.

Textilní fakulta v Liberci stojí už od roku 1960 a za tu dobu se stala symbolem nejen severočeského města, ale vlastně celé Evropy. Vždyť tolik oborů z textilního průmyslu žádná jiná škola ve střední Evropě nenabízí – jedinou skutečnou konkurenci byste našli až v tisíce kilometrů vzdálené Belgii. A to je, co se Evropy týče, všechno.PR článek FT TUL 2 2016 laboratoř

V Liberci můžete studovat třeba textilní technologie, výrobu oděvů, textilní marketing nebo textilní návrhářství – naprostou většinu oborů v prezenční i kombinované formě. A kdybyste náhodou chtěli studovat v angličtině? Ani to není problém – řada studijních oborů k tomu má potřebnou akreditaci.

Samotné studium na fakultě připomíná život z jiného světa. 8 špičkově vybavených laboratoří, letitou praxí prověření profesoři a práce na zajímavých projektech s mezinárodním dosahem dokáže uspokojit ambice každého studenta. Je to právě Textilní fakulta v Liberci, která objevila nové technologie výroby nanovlákenných plošných útvarů a okamžitě se tak stala jednou z neprestižních institucí na světě.

PR článek FT TUL 2 2016 promoce

Studenti při studiu plní rozličné úkoly, spolupracují s průmyslovými podniky a řeší vlastní projekty, které rozvíjí jejich tvůrčí činnost a dávají jim tolik potřebnou školu praxe. Na textilní fakultě studenti nejen, že objevují nové materiály, střihy i barvy, ale také třeba vyvíjí elektricky vodivé struktury do Hi-tech oděvů nebo provádí rozsáhlé chemicko-textilní analýzy.

Textilní fakulta je místem, kde se rodí nové Beáty Rajské a noví Jakubové Polankové. Jestliže chcete získat prestižní vzdělání v oboru textilního průmyslu, bude pro vás Liberec na nejbližších 5 let tím nejlepším odrazovým můstkem. A kdoví – třeba pak i vy jednou vymyslíte materiál nebo oděv, který dostane do kolen celý módní svět.

Web textilní fakulty: ft.tul.cz

 

25.2.2016