Jak rozvíjet znalosti po maturitě, když už vás denní studium neláká?

Maturita je v kapse, ale co dál? Jak naložit s dalším životem? Mám pokračovat v dalším studiu, nebo je na čase postavit se na vlastní nohy a jít pracovat? Učení mě baví a vysokou jsem vždycky chtěl/a, ale chodit další roky každý den do školy mě neláká… Tyto a další myšlenky běží hlavou tisíců studentů, kteří úspěšně dokončili středoškolské vzdělání. Pokud jste jedním z nich a nevíte, jak naložit s dalším životem, možná najdete inspiraci na následujících řádcích.

Problémem mohou být finance

Výše zmíněné otázky však nemusí být tím jediným, co vás může od studia na vysoké škole zrazovat. Dnešní ekonomická situace není jednoduchá a přibývá rodin, které nejsou schopné své potomky na vysoké škole udržet. V tom případě je skvělou možností soukromá vysoká škola. Cílovou stanicí může být pro dálkové bakalářské studium Praha, ale i řada dalších větších měst, která jsou třeba blíže k vašemu domovu. Výuka při tomto typu studia probíhá buď v odpoledních hodinách, nebo o víkendech, takže se dá poměrně dobře skloubit s běžným pracovním nasazením.

Jakým směrem se vydat

To nejdůležitější ale je ujasnit si, jaký směr vzdělání bude ten pravý. A to jak z pohledu vašich zájmů, tak i budoucího uplatnění na pracovním trhu. Velmi žádanými obory posledních let je vedle cestovního ruchu, ekonomiky či personalistiky například také letectví. Soukromá vysoká škola tyto obory taktéž nabízí – a navíc oproti veřejným vysokým školám získávají studenti díky úzké spolupráci s odborníky, kteří jsou špičkami ve svých oborech, jedinečný náhled na situace z praxe. Díky tomu jsou pak lépe připraveni pro konkrétní pracovní zařazení.

Pokud v sobě máte studijního ducha, rozhodně byste měli ve svém vzdělávání pokračovat a rozšiřovat si obzory. Ať už se rozhodnete studovat dálkové bakalářské studium v Praze nebo kdekoliv jinde, věřte, že nebudete litovat ani minuty, kterou studiem strávíte. Můžete totiž jen získat. A to nejen nová přátelství, vědomosti a všeobecný přehled, ale i sebevědomí a profesní uplatnitelnost do svého profesního života.

 

24.6.2022