Kam na vysokou školu? Vybrat si pomůže test

Stačí vám absolvovat 30minutový online test a vyhnete se tomu, že začnete studovat vysokou školu, na kterou se vůbec nehodíte. I tak se dá stručně charakterizovat zajímavá služba WORKtest, která však nabízí i další doplňkové výstupy k vašemu snadnějšímu a efektivnějšímu vzdělávání.

Studujte školu, pro kterou máte vlohy

Nevím kam na vysokou školu“ ­– to je interní konstatování mnoha mladých lidí, kteří končí střední školu. Zejména, pokud jde o všeobecně vzdělávací školy, jako jsou gymnázia, jsou pro mladé středoškoláky možnosti dalšího studia tak široké, že neví, po kterém sáhnout. Mnohdy si vybíráme vysokoškolské studium z naprosto nevhodných důvodů: škola je ve stejném městě, kde bydlím; na školu jde studovat kamarád, kamarádka, přítel nebo přítelkyně; rodiče chtějí, abych studoval právě tuto školu; škola se mi zdá být lehkou; v dětství jsem se nechala slyšet, že budu učitelkou (nebo někým jiným)... A už se to s vámi veze! Právě na konci střední školy je ten správný čas vzít život do vlastních rukou a správně se rozhodnout, jakým směrem se vydáme.

Maturita nám dává zabrat. Mnohdy už nemáme sílu soustředit se na výběr vysoké školy, natož na náročnější přijímačky. Často tak vzdáváme své sny, nebo nevěnujeme dostatek pozornosti správnému výběru vysokoškolského vzdělání. Díky speciálnímu testu si dokážete snadno vybrat, která z českých nebo slovenských vysokých škol je ideální právě pro vás. Primárně je test určen studentům posledních ročníků středních škol, ale pomoci umí i s výběrem MBA studia, které je podmíněno již dřívějším, alespoň bakalářským studiem, případně delší manažerskou praxí. Na vyžádání lze otestovat rovněž vaši vhodnost pro zahraniční vysokoškolské studium.

TIP: Kam na vysokou školu – test

 

Znáte se skutečně dobře, abyste si uměli vybrat vysokoškolské studium, a tedy i své budoucí povolání?

Rozhodně neriskujte několikaleté trápení na studiích či v zaměstnání. Raději si udělejte test, který vyhodnotí vaše předpoklady a správně vás v dalším životě nasměruje. Rady, jak si vybrat vysokou školu, jsou ve výsledku mnohem komplexnějšími. Umožní vám nalézt ve svém životě motivaci, štěstí i dobrý zdroj příjmů. Protože když děláme to, k čemu máme vrozené předpoklady, děláme to rádi, dobře a úspěšně.

Výsledek testu je velice propracovaný a v případě zájmu máte možnost požádat i o osobní konzultaci k jeho výsledkům. Jako vhodný doplněk lze zmíněný test rozšířit o test nazvaný Studijní plán, který zejména mladším žákům – na základní a střední škole, dokáže nabídnout návod, jak se správně učit, a to na základě vrozených vloh. Dalším zajímavým doplňkem je test Jak se učit cizí jazyky. Pomůže vám vybrat si zrovna pro vás vhodné jazyky ke studiu, formu jazykového kurzu, metodu učení se, nejvhodnější dobu na studium, dokonce i typ učitele. Psychologie je silný nástroj, který teď díky WORKtestu můžete využít k tomu, aby vaše cesta za vzděláním, kariérou, úspěchem i štěstím byla co nejméně trnitá a co nejvíce přímočará.

 

5.3.2019