Luxusní instagramová dovolená pro každého

PR článek insta dovolená 12 2019

Aktuálním módním trendem je postovat fotky z dovolené a získat tak co nejvíce sledujících. I vy se můžete vydat na luxusní dovolenou, za kterou nedáte celé jmění, a přivezete si několik úchvatných záběrů západu slunce, moře tyrkysové barvy nebo nějaké té exotické pochutiny, co jste na dovolené vyzkoušeli.

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy se nacházejí v Atlantickém oceánu a jsou jedinečným místem, kde se mísí evropská a africká kultura. Uprostřed pouštní krajiny objevíte solná jezera, dračí stromy i čajové a kávové plantáže.

Okolní moře je bohaté na podmořský život, je domovem zejména obřích mořských želv, narazit však můžete i na delfíny, menší žraloky, velryby či langusty. Místní bílé pláže mají jednu obrovskou výhodu, nejsou plné turistů a tak můžete celé dny nerušeně odpočívat.

PR článek instagramová dovolená 12 2019 kapverdy

Milovníci sportů jistě zajásají, když se dozví, že jsou Kapverdy ideálním místem pro windsurfaře a paddleboarding. Nejnavštěvovanějšími jsou ostrovy Sal a Boa Vista, pokud však toužíte zavítat na místa, kde turisty sotva zahlédnete, vyberte pro svou dovolenou některý z menších ostrovů jako například Maio.

Maroko

Maroko je bránou do Afriky, rozmanitá země, kde najdete epická pohoří, starobylá města i letoviska s krásnými plážemi. Chcete-li poznat arabskou kulturu, je Maroko ideálním místem.

PR článek instagramová dovolená 12 2019 maroko

Marocká kuchyně je stejně jako celá země velmi rozmanitá a plná různých vůní a chutí. Místním pokrmům neodoláte. To, co byste neměli při návštěvě Maroka vynechat, jsou místní bazary. Zažijete ojedinělou atmosféru a pokud jste mistry smlouvání, máte vyhráno.

Dominikánská republika

Snem většiny Čechů je návštěva karibského ráje. Není se čemu divit, dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami a tyrkysově modré moře láká každoročně tisíce turistů z celého světa.

Dovolená v Dominikánské republice ale není jen o válení u moře. Nabídne vám i ohromující horské scenérie, koloniální architekturu a místní fiesty, které jsou pořádány po celý rok.

PR článek instagramová dovolená 12 2019 dominikánská republika

Ostrov je také proslulý výrobou kvalitních tmavých rumů, a tak by se dovolená bez sklenky toho nejlepšího, co Karibik nabízí, neměla obejít.

Zanzibar

Zanzibar je jednou z perel Indického oceánu. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě. Kolem pobřeží se mezi úchvatnými korály prohánějí hejna pestrých rybek a tak je Zanzibar ideálním místem pro šnorchlování.

Na ostrově najdete i několik unikátních památek, kterým vévodí Stone Town, jež je zapsáno na seznamu UNESCO. To, co byste si neměli zapomenout ze Zanzibaru dovézt, je místní koření, které ostrov proslavilo už ve středověku.

Na celém ostrově najdete háje vanilkovníků, pepřovníků, skořicovníků či hřebíčkovce. Ze Zanzibaru si můžete udělat i výlet na safari na pevninu Tanzánie.

PR článek instagramová dovolená 12 2019 zanzibar

Spojené arabské emiráty

Mnoho lidí má tuto zemi zafixovanou jako místo opravdu luxusních dovolených. Ano, je to samozřejmě pravda, ale oproti tomu ceny zájezdů do této země velmi klesají.

Pro většinu z nás znamenají Spojené arabské emiráty pouze jedno a to Dubaj: město mrakodrapů, sjezdovka v obchodním centru a všechny nejvyšší, největší a další NEJ, o kterých si Dubaj myslí, že jsou nejjedinečnější na světě. Za Dubají se ale skrývá krása dalších šesti emirátů, které lákají na krásná plážová letoviska.

 

11.12.2019