MBA není vysokoškolský titul. Jde o něco lepšího!

MBA. Tolik skloňovaný pojem a vy o něm doposud moc nevíte? Je nejvyšší čas to napravit, obzvlášť pokud pracujete jako manažer, podnikáte nebo působíte ve státní sféře. Všude tam totiž znalosti nabyté při tomto studiu dobře uplatníte a budete za ně štědře odměněni – výplatou i kariérním posunem.

Vysokoškolský titul má spousta mladých lidí. Někteří se na něj léta dřou, další jej získají téměř za nic, když si vyberou snadnou fakultu. Těch, kteří si odnesou reálné dovednosti a znalosti využitelné v praxi, je však jako šafránu. Kdo chce něco umět, musí se vzdělávat sám. Třeba formou vzdělání MBA.

Nech se vést, ale nauč se sám

Nevíte přesně, co je MBA? Jde o vzdělání určené zejména pro manažery, podnikatele a pracovníky státní sféry. V různých školách vám nabídnou i spoustu zaměření na řízení malých podniků, leadership, ICT, finance, marketing apod. Všude však výukový program probíhá dost podobně.

Základem je několik osobně absolvovaných hodin, kde máte také možnost poznat své lektory a spolužáky. Zbytek však absolvujete samostatně z domova dle vlastních časových možností. Stačí si sednout k počítači, až děti usnou, nebo o víkendu, když máte volno. Veškeré materiály jsou přístupné online.

MBA není pro každého

Ačkoliv to všechno zní tak hezky, MBA není úplně pro každého. Jde o příležitost pro cílevědomé jedince, kteří na sobě chtějí pracovat, touží po vyšší pracovní pozici a často také lepším platu. Chce trochu disciplíny, bez práce prostě nevystudujete. Aby vás vůbec přijali, je nejdřív třeba mít ukončené středoškolské vzdělání s maturitou a aspoň 5 let praxe na manažerské pozici nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském stupni a 3 roky praxe. Jestli tuto hlavní podmínku splňujete, není na co čekat. Vysoká škola podnikání a práva zrovna nedávno spustila výběrové řízení do programu MBA, který odstartuje na podzim letošního roku.

 

24.8.2018