Na Unicorn Vysoké škole není žádný předmět zbytečný.

PR článek UUN 2 2023

Co musí vysoká škola naučit vynikajícího manažera? Hlavně praktické dovednosti na reálných projektech. Poznejte studium na Unicorn Vysoké škole očima Evy Kouřilové, která vystudovala bakalářský program Business Management a dnes je z ní úspěšná manažerka.

Pokud chcete efektivně řídit projekty, potřebujete školu, která vám předá kromě teorie také praktické znalosti. Své o tom ví i Eva Kouřilová, která vystudovala Unicorn Vysokou školu a dnes pracuje už 3 roky jako seniorní manažerka v jedné z nejznámější české technologické společnosti Seznam.cz. Co všechno ji vysoká škola naučila?

„Musím se přiznat, že i já jsem si tenkrát myslela, že soukromá vysoká škola je mnohem jednodušší než veřejná. Ale první měsíce studia na Unicorn Vysoké škole tuto představu úplně zbořily,” vzpomíná Eva. „Lidé brali studium opravdu zodpovědně, protože se chtěli v daném oboru posouvat. Bylo to ohromně motivující prostředí,” říká.

A jak vlastně studium na Unicorn Vysoké škole probíhá? Díky firemní kultuře, která je na akademické půdě vcelku neobvyklá, získávají studenti vědomosti v rámci hackathonů, workshopů a semestrálních projektů, kdy pracují v týmech pod dohledem odborníků. Výuka pak někdy vypadá téměř jako firemní meeting. Jednotlivé týmy tvoří strategické plány, marketingové strategie nebo navrhují informační systém.

Každý se musel zapojit

„Líbilo se mi, že jsme měli prostor pro diskusi. Vzpomínám si třeba na vyučujícího, který pracoval v Delloitu a řešil s námi konkrétní klientský případ. Vypracovali jsme řešení, ke kterému jsme poté dostali zpětnou vazbu,” vypráví Eva. „Díky tomu jsme získali kontext a nad danou problematikou jsme dokázali přemýšlet jinak. To bychom z učebnic určitě nevyčetli,” dodává absolventka.

Správný manažer není sólista, musí umět rozpoznat silné a slabé stránky svých podřízených a především musí umět pracovat v týmu. Přesně to učí své studenty Unicorn Vysoká škola. Důkazem je i Eva, která dnes pracuje ve společnosti Seznam. Vede sedmičlenný tým, který se stará hlavně o B2B projekty a kampaně pro koncové uživatele.

„V rámci studia jsme měli mnoho skupinových projektů, kde bylo pár studentů a zkrátka nebylo možné, aby se člověk nezapojil a jen se vezl. Díky tomu jsem postupně zjistila, že se více profiluji do role manažerky a že mě baví koordinovat projekty,” říká.

Vše je provázané

Pokud jde o samotné studium, Eva si chválí i to, že nebylo nic, co by se učila bezdůvodně. „Neměli jsme žádné zbytečné předměty. Vše, co jsme se učili, mělo svoji váhu a bylo provázané,” pokračuje. Stejně tak chválí i vzdělávací online materiály, nejde ale o klasická skripta. Vysoká škola svým studentům nabízí třeba výukové podcasty, online vzdělávací kurzy nebo streamované přednášky, které si můžou kdykoliv přehrát.

PR článek UUN 2 2023 Eva Kouřilová

1.2.2023