Nebankovní půjčka vás může zachránit

Občas se každý může dostat do situace, kdy se jednoduše nedostávají finanční prostředky. Ať už se jedná o zaplacení letního tábora pro vaše ratolesti nebo úhradu rovnátek. Nejsou to zrovna levné záležitosti. A co Vánoce? Zasloužená dovolená u moře? Nebo zlaté výročí sňatku vašich rodičů? Rozčarování může přinést i roční vyúčtování za energie. Všechno stojí zkrátka peníze. A co dělat, když jich není dost? Půjčka pomůže.

Bankovní půjčka není pro každého

První, co vás asi napadne při slově půjčka je, že zajdete do vaší banky a tam vám půjčí. Jak jednoduché! Není to ale pravda. Bankovní půjčky totiž nejsou určeny všem. Vztahují se na ně přísná pravidla a vy jste ti, kteří musí splňovat určitá kritéria. Pracujete, vyděláváte, všechny peníze poctivě ukládáte, a přesto vám bankovní poradce sdělí negativní stanovisko. Ne, nedostanete půjčku. Jak je to možné? Banky, ještě předtím než poskytnou komukoliv určitý finanční obnos, obezřetně projdou registr dlužníků, ve kterém můžete figurovat klidně několik let zpětně. Ačkoliv jste minulý dluh už dávno uhradili, jen tato skutečnost vás automaticky hází do skupiny “neplatičů”. Jestliže jste kontrolou ze strany banky úspěšně prošli, ani tak neslavte šampaňským. Další určitou nevýhodou bankovních půjček je ta, že vaše peníze neuvidíte hned. Znáte to, byrokracie. Jste-li tedy v nouzi, bankovní instituce pro vás nejsou tím pravým místem. Nespornými výhodami jsou však víceméně nízké úroky a solventnost bank. Nemusíte se obávat skrytých poplatků a maličkých písmenek ve smlouvě, které nepřečtete ani lupou.

Proč zvolit nebankovní služby?

Rychlost. To je hlavním atributem nebankovních půjček. Zavoláte, domluvíte se a během pár minut víte, zda peníze budete mít k dispozici, či nikoliv. Už to je pro mnohé zásadní věc. Nezřídka se stává, že finance potřebujete co nejdříve. Pro potencionální klienty je důležitý i fakt, že nebankovní instituce až tak úplně nelpí na registrech dlužníků. Jistě, zjistí si, zda někde půjčku již máte a zda pravidelně platíte. Nicméně to neznamená, že zrovna vám nepůjčí. S největší pravděpodobností půjčí. A rádi. Možná vás od závazku v podobě nebankovní půjčky odrazuje tolik probíraná výše úroků. Je pravdou, že úrokové sazby bývají poněkud vyšší oproti půjčkám v bance, ale ne pokaždé. Ne všude. Je třeba hledat, porovnávat. Internet je v tomto případě skvělým rádcem. Rozcestník půjček nabízí srovnávače, kde jistě najdete potřebné informace o nebankovních institucích. Řekněme si na rovinu. Nikdo nepracuje zadarmo. Nelze tedy očekávat, že vám finanční ústavy poskytnou peníze s nizoučkým úrokem. Berte to jako taky jako poplatek za rychlý přístup k potřebným financím.

Není půjčka jako půjčka

Berme v potaz, že potřebujete peníze a chcete si je opatřit od nebankovní společnosti. Rozmyslete si, zda se stanete jejím klientem kvůli pár korunám, nebo žádáte větší obnos peněz. Je v tom totiž dost zásadní rozdíl. Je-li nutné uhradit co nejdříve jen složenku, případně máte-li v plánu půjčkou uhradit rodinný výlet do ZOO, pak vám bude bohatě stačit rychlá půjčka. Poskytuje se do výše několika tisíc korun a co je pro vás důležité, kritéria pro její získání jsou velmi nízká. Dosáhne na ni takřka každý plnoletý člověk. Důkladně však přemýšlejte, jestli půjčku skutečně potřebujete. Slouží totiž primárně k překlenutí krátkého období finančního výpadku. Za rychlou pomoc hodně přeplatíte. Jiná situace nastává v okamžiku, kdy sníte o větším obnosu peněz, řekněme na nový automobil, případně renovaci bytu. Využijte spotřebitelský úvěr, který vám zajistí potřebné finanční prostředky za rozumnější úrok. Od předešlé půjčky se liší délkou splácení a snadnou regulovatelností zákonem.

I studenti si půjčují

Studenti tvoří ve světě financí tak trochu speciální skupinu. Jejich příjmy nebývají závratné, možnosti vydělávání peněz jsou omezené. I přesto existují půjčky pro studující. V současné době bankovní i nebankovní instituce nabízejí rychlé peníze, případně půjčky zdarma.

28.5.2018