Zvažte správnou volbu oboru
V první řadě je třeba zamyslet se nad tím, v jakém oboru se chcete zdokonalit. Zda budete studovat ve vaší stávající profesi a postoupíte na další úroveň, nebo dáte přednost tomu, co vás zajímá, aniž by to nutně souviselo s vaším zaměstnáním. Pokud zvolíte studium v kombinované formě, výuka bude probíhat převážně o víkendech. Tímto krokem vysoké školy dávají možnost sebevzdělání i zaměstnaným lidem. Například Panevropská univerzita v této formě nabízí velmi žádané studijní programy, jako například Řízení lidských zdrojů, Cestovní ruch a turismus či Lokální a globální ekonomika. Evropská univerzita však nabízí i další velmi zajímavé možnosti studia, které nejsou typické, ale přesto velmi perspektivní – například Provoz a řízení letecké dopravy či Specializace na bezpilotní systémy – drony.
Jak se přihlásit ke studiu?
Když máte jasno, čemu budete dalších pár let věnovat pozornost, tak je na řadě podat přihlášku ke studiu. Dnes už většina škol akceptuje pouze elektronické podání. Doložit pak musíte doklad o získání patřičného vzdělání a většinou i potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu. Na veřejných vysokých školách se nevyhnete absolvování přijímacího řízení, většinou v podobě všeobecných testů studijních předpokladů. Oproti tomu například již zmíněná Evropská univerzita dává možnost i uchazečům, kteří již mají nějakou dobu svá studentská léta za sebou, a umožňuje jim přijetí bez přijímacích zkoušek. Někdy může uchazeč také absolvovat místo přijímacích zkoušek pouze přijímací pohovor, jehož cílem je zjistit, čím a jak silně je motivován ke studiu v konkrétním studijním programu. Podle toho se potom na dané škole rozhodují, zda studenta přijmou, či nikoliv. Tato forma přijímacího řízení je pro zaměstnané lidi, kteří už jsou nějaký ten rok mimo školní docházku, příznivější. Uspět totiž při klasickém přijímacím řízení v konkurenci tisíců čerstvých maturantů a dostat se na veřejnou vysokou školu není nic jednoduchého.
Chcete-li posunout svou kariéru na novou úroveň, neváhejte a projděte si nabídky vysokých škol. Ať už u vás vyhraje Panevropská univerzita či jiná soukromá nebo státní vysoká škola, přejeme vám, ať zvolíte obor, díky kterému uděláte opravdu pořádný krok vpřed ve vaší kariéře.
Jsme tam, kde jste vy